| anonim_4396 a întrebat:

Am 19 ani iar prietena mea are 18 m-am despartit de ea de sambata iar sora mea de 18 ani aseara a aflat.Stateam linistit in pat in camera mea si vine ingrozita si imi spune ca de ce m-am desparit de ea.I-am povestit ca nimic nu a mai mers intre noi si ea s-a urcat peste mine si a inceput sa ma imbratiseze si apoi m-a sarutat.Am intrebat-o ce a fost cu gestul asta si mi-a zis ca ea asa isi exprima consolarea fata de mine.Sa vorbesc cu parintii sa le spun ca nu e normal ce face sau ce sa fac?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Lasa si vezi ce reactii mai are in alte dati. Sau vorbeste cu ea si spune-i ca nu iti plac asemenea efuziuni sentimentale.

3 răspunsuri:
| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Poate ca ai inteles tu gestul gresit, te-a consolat ca o sora nu ca o iubita, ce naiba omule, doar este soara ta, nu te mai gandii la prostii

| justHISgirl a răspuns:

Sa fi fost eu in locul tau as fi intrebat-o.nu e nevoie sa afle parintii, prietenii... discutati voi si hotarati aceasta "mica neintelegere".

| Soniix a răspuns:

Chiar daca e sora ta, sigur are o cel putin simpatie pentru tine. Multora li se intampla.