| SadBoyForever a întrebat:

Am 19 ani si nu am prietena sad nu am tinut niciodata de mana o fata, nu am imbratisat o fata si ma apuca tristetea de fiecare data cand ma gandesc la asta mai ales ca ii vad pe multi baieti mai mici decat mine prin oras cu fete mai mereu, la scoala la fel, nu am vorbit cu nici-o fata in 4 ani de cand sunt la liceu, eu acum sunt pe a 12 a in ultimul an, va dau cuvantul meu ca sunt ingrijit, nu umblu cu hainele sifonate, dar pur si simplu nu am cunoscut vreo fata pana acum. Va rog, imi puteti spune ce pot face sa am si eu o prietena?

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Da,Ionut,ai avut alte prioritati,ti-a stat mintea la invatat,te-au preocupat cu totul si cu totul alte lucruri,acum a inceput abia sa te framante problema sexului opus!
Si,foarte bine ai facut,viata ta a fost si este frumoasa,nu te mai considera singur si neimplinit,ca nu-i asa!
Stiu ca ai vrea si tu sa te plimbi cu o fata de mana,sa iti zambeasca si sa-i mangai parul,dar nu-i cazul sa te grabesti,invata deocamdata sa observi!
Din zece fete care trec pe langa tine,cate te privesc,cum te privesc,cate raman cu ochii fixati pe tine,cate pleaca ochii?
Fetele greu vor face primul pas,invata sa interpretezi fiecare privire si,daca observi ca sunt lipsite de interes,schimba ceva,in primul rand,in infatisarea ta!
Nu parea nelinistit,fetele simt foamea de afectiune si se apara,pari degajat,zambitor si calm,invata sa faci mici complinente,invata sa spui mici glume,zambetul unei fete e primul semn de reusita,te considera simpatic!
Si,iti spun iar,nu te grabi!
Exista baieti care abia dupa facultate si-au gasit sufletul pereche si poate chiar mai tarziu!
Esti foarte tanar,nu ai motive de neliniste, nu-ti crea singur complexe!
Cauta o fata calma, linistita care sa-ti placa si apropie-te amical de ea... poate vei avea noroc!
Ti-o doresc din suflet!
Bafta!

| Ronnix a răspuns:

Inceteaza sa-ti mai pierzi timpul in fata calculatorului si iesi afara si cunoaste lume. Restul vine de la sine!

| SadBoyForever explică (pentru Ronnix):

Nu am cu cine! Majoritatea de la mine din clasa sunt de la tara, iar din oras mai am doar 4 in afara de mine, dar aia sunt cam derbedei si nu prea as vrea sa ies cu ei.

| βʋϰβʋииʏ a răspuns:

Problema ta este că nu comunici, fetelor nu prea le mai plac băieţi cuminţi şi înţelepţi acum sunt cei cu tupeu şi fiţe.
Dacă ai colege în clasă care te privesc dar şi tu le privesti cu alt ochi bagăte în seamă cu ele, iar dacă ţi-e ruşine invinge-o şi du-te că nu rezolvi nimic dacă aştepţi! să nu te duci mai jos de clasa a 9 ahee hee
Succes!

| SadBoyForever explică (pentru βʋϰβʋииʏ):

O mare problema este ca sunt timid, pur si simplu nu pot purta o conversatie cu o fata ca ma intimidez sad, cum as putea sa fac sa fiu mai tupeist?

| salvamarcostinesti a răspuns (pentru SadBoyForever):

Aoleu mancalar tata pe el. vino la vara peaici ca te ajuta fratioru tau :* nu mai fi asa fa si tu o gluma 2 cu ele schimba o varba mai apucale de fund de o tatatongue pupa-le asa se face prin liceu inceaca sa comunici cu ele ca nu iti da in cap dalen masa apoi spui si tu da te uiti in ochii ei ia zi cand te scot la un suc.da mai in gluma cu zambetul pe buze altfel v-a crede ca esti in limba dupa ea laughing vezi tu fi mai BARBAT

| diferittotal_7081 a răspuns:

Secretul consta in socializare...si s nu sti de frica
In legatura cu frica...atunci cand esti langa o fata care iti place si vrei sa o intrebi ceva sau sa-i ceri numarul si simti ca iti este rusine sau frica inseamna ca atunci trebuie sa actionezi, foloseste frica sau rusinea in avantajul tau.
Iar in ultimul rand tine minte asta:nu pune la suflet respingerile, orice om a fost respins macar odata...e ceva normal sa fi respins de o persoana anume.

| vjr1979 a răspuns:

Stai linistit, ca se poate si mult mai rau, cum s-a spus si mai sus, sunt altii care nici dupa facultate nu au avut noroc (myself included) sad Si eu sunt de parere ca nu trebuie sa fii "disperat", incearca sa pari degajat, chiar nepasator.