| dynamodaniel a întrebat:

Am 19 ani si stau cu o fata de 24 de an suntem impreuna de 2 ani si 8 luni o iubesc extrem de mult ea a fost maritata pana sa ne cunoastem, o iubesc enorm doar ca nu ma pot comporta ca un adevarat barbat eu sunt genul de pers in rel asta las capul in jos, poate ca asta este si din cauza ca ea intretine relatia financiar vorbind castica foarte bine.La ultima despartere ea si-a gasit imediat pe altul iar acum ne-am impcat si ma intreb daca este bine sa mai continui cu ea sau sa ne despartim dar sufar tare mult dupa ea.

Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

Deschide ochii mari,cat cepele! Tu nu ti-ai dat seama,ca la varsta ei,stie sa profite de orice ocazie:de tine ca erai mai tanar(si mai viril),dar si mai naiv(facea din tine ce voia,cum asa ai spus si tu,ca tineai "capul jos"), de altul ca avea bani mai multi decat tine si poate era mai matur, cand nu i-a mai convenit de ala, s-a intors la tine, pana o sa gaseasca pe altul si tot asa mai departe.Cum adica "suferi tare mult dupa ea"? Se foloseste de tineretea ta,pana o sa-si gaseasca masculul care o sa-i convina(poate viril,cu bani). Totdeauna VICTIMA are incredere in STAPAN,asa se intampla cand femeile accepta un barbat care le bate,tot asa cum tu ai acceptat-o inapoi in sufletul tau,dupa ce a fost intai cu tine,apoi cu altul.
Eu,ca femeie matura, te sfatuiesc, sa o lasi in pace si sa-ti gasesti o fata de varsta ta! Daca vrei sa continui, este treaba ta, inseamna ca accepti de pe acum ce o sa ti intample.

| dynamodaniel explică (pentru pietrean):

Da ai dreptate doar ca nu am gasit persoana care sa ma faca sa vad lucrurile asa cum sunt, stiu si eu ca ar trebu sa spun STOP! doar ca ceva ma retine orice mi-ar face asi fi in stare sa ii arat ca o iert. Viril DA sunt nu vreau sa o dau din una in alta dar am facut-o si de 8 ori o data... dar ea mi-a spus ca pentru ea sexul conteaza doar 15% si mai mult intelegerea, ca ma iubeste...Dar daca ma iubea de ce se intalnea cu altul care avea masina si banii, si eu o sunam si imi spunea sa nu o mai caut, iar acum am intrebata de ce spunea sa nu o mai caut? ea mi-a raspuns ca era confuza iar acum sunt derutat ma tot intraba ce am de gand sa fac cu relatia si nu stiu sa mor de nu imi este tare greu fara ea.

| pietrean a răspuns (pentru dynamodaniel):

Te-ai obisnuit cu ea si te incanta ca iti spune lucruri frumoase(doar cand are nevoie de tine).O sa-ti vina greu,ca de orice lucru cu care te-ai obisnuit,dar daca nu pleci acum, cand esti tanar, mai tarziu, o sa-ti fie si mai greu sa renunti la ea si o sa-ti ratezi tineretea.
Si stiu ce spun, crede-ma!

| dynamodaniel explică (pentru pietrean):

Iti multumesc frumos am sa incerc sa ma straduiesc mai mult chiar daca nu cred ca ma sa reusesc

5 răspunsuri:
| Alcyon a răspuns:

Sa stii ca femeile nu-i prea respecta pe barbatii care-s intretinuti de altii. Probabil in sinea ei te priveste oarecum de sus, fiindca ea are salariu si tu esti doar un pusti fara bani. Te tine doar pentru sex, cata vreme n-are o alta varianta mai buna.

| motan444 a răspuns:

Manancai baii si taci happy glumesc e cam mare pentru tine sa o sa mearga