| lotus a întrebat:

Am 20 de ani, arat ca o domnisoara la 20 de ani adica bine, ma comport decent si astea fiind spuse cu modestie moderata, dar am o problema, nu ma indragostesc de nimeni si nimeni de mine, si asta se intampla deja de ceva timp, cu toate ca mereu atrag privirile dar doar atat priviri si retineri. De ce?

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Moyk16 vorbeşte ca să nu adoarmă. Ce-i al tău NU e pus deoparte.
De ce nu încerci să faci tu primul pas?!
Imposibil să nu-ţi placă măcar puţin un băiat. N-ai cum să te îndrăgosteşti de el până nu ajungi să-l cunoşti mai bine.
Fă tu primul pas. Abordează-l, cunoaşte-l şi poate te vei îndrăgosti. Dacă nu, mai încerci.
Dragoste la prima vedere nu există iar dacă "pari" inabordabilă şi aştepţi... poţi să aştepţi mult şi bine până ajungi "domnişoara acră de 60 de ani".

Succes.

8 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, poate fiindca pari inabordabila si unii cred ca nu au sanse la tine, e posibil si asta...sau poate pur si simplu nu ai intalnit persoana potrivita care sa te iubeasca si sa il iubesti; nu e totul pierdut, ai timp pentru asta dar eu zic ca pana atunci sa te bucuri de viata, sa faci tot ce iti place, sa cunosti cat mai multe persoane, baieti, sa comunici cat mai mult si totul va fi ok...
Ce e al tau e pus deoparte si stai linistita ca la un moment dat vei gasi tu un baiat pe placul tau, pur si simplu nu ai intalnit, poate nu ai cautat unde trebuia, dar cu cat iesi si cunosti mai multa lume, cu atat mai mult cresc sansele sa cunosti diferiti baieti si se poate ca unul sa iti fie pe plac si el sa te placa, nu se stie niciodata de unde sare iepurele; sa stii ca se intampla uneori ca jumatatea ta sa fie foarte aproape de tine si tu sa nu realizezi asta, sa nu bagi de seama dar nu te ingrijora, distreaza-te ca o viata ai, cand nici nu te astepti ve intalni sigur pe cineva!

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

@kongeriket are dreptate.Trebuie sa cunosti cat mai multi barbati/baieti si sa le dai o sansa.Incearca cateva relatii sau cauta un alt gen de baieti cu care nu ai mai iesit pana acum!

Invata sa flirtezi si fa-o natural!

| ramona_4785 a răspuns:

Stai linistita iubirea va veni si la tine chiar cand nu te astepti.Pentru fiecare exista o umbra, doar ca a ta vine mai tarziu nu te panica.Fii u insati si ai sa vezi chiar cand nu te astepti poc poc bate la usa.

| covexrobu a răspuns:

Pai daca pui o poza cu tine iti vom putea da un raspuns mai bun. Asa este prea greu. Pune o poza pe ce site vrei tu si pune linkul aici.

Răspuns utilizator avertizat
| bblock69 a răspuns:

Poate pentru ca esti o fata frumoasa si baietii nu au curajul sa intre in vorba cu tine!

| mpw a răspuns:

Probabil esti prea plina de tine fitoasa cine stie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa te duci la un salon de infrumusetare daca nu-ti place. Daca asa a vrut Dumnezeu sa fii asa esti... ar trebui sati placa si partea asta cu indragostitu fie intre noi nu comteaza varsta si eu am12 ani