| TraianIImperator a întrebat:

Am 20 de ani și nu am avut primul sărut (îmi este foarte rușine de asta). Ce ziceți, dacă îmi voi face vreodată iubită ar trebui să o mint că am mai avut săruturi până la ea? Mi-e frică să nu devină indecisă atunci când va afla că nu m-am sărutat niciodată. Pe lângă că nu am avut primul sărut, am mai făcut și alte chestii în viață de care acum îmi pare rău că le-am făcut și pentru care sunt destul de sigur că iubita m-ar părăsi când le va afla (este inevitabil să le afle, mai devreme sau mai târziu). Ce să fac?

9 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

De ce trebuie sa stie ea daca te-ai mai sarutat vreodata cu o fata sau nu? Cred ca ar trebui sa nu deschizi subiectul, sa nu-i spui nici ca te-ai sarutat, nici ca nu te-ai sarutat, iar cand va veni momentul sa va sarutati, sa o faci ca si cum ai fi Don Juan in persoana. happy Nu e greu! Contrar parerii unora, sarutul nu trebuie invatat, o faci pur si simplu din instinct...sigur, dupa ce te documentezi un pic pe net inainte, adica sa stii ca nu-i ok sa-i umpli fata de saliva sau sa-i bagi limba pana in esofag. Totul se face delicat, cu eleganta.winking

| ania a răspuns:

Sotul meu era virgin la 24 de ani cand ne-am casatorit si cu mine s-a sarutat prima data si sunt incantata ca a refuzat ocaziile anteroare ca sa pastreze totul pentru sotia lui.Roaga-te lui Dumnezeu pentru sotia care El stie ca ar fi poyrivita pentru tine si ai fi cel mai fericit daca ai pastra totul pentru ea.In mediile de tineri crestini se valorizeaza ca virginitatea si tot restul sa se puna deoparte pentru cel cu care te cadatoresti.

| sierra1 a răspuns:

~iubită ar trebui să o mint că am mai avut săruturi ~

excelent, vrei să incepi o relație cu o miniciună!

| 1997onur a răspuns:

Cel mai bine sa spui adevărată în tot deauna îi spui ca nu ai sărutat pupat o fată niciodată și dacă vrea să fie cu tine cu Adevărat o a fie și dacă te iubește cu Adevărat o sate accept așa cum ești tu cu Adevărat nu trebuie sate schimbi niciodată pentru nimeni in viața asta rămâi cine ești cu Adevărat până la capătă orice ar fi si nu mai pune la inima ce spune ori și cine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am auzit ca in lume exista asa o persoana sub numele de mama, cu ea nu ai avut saruturi pe obraz? Indiferent pe obraz, pe buze, tot a fost sarut si toti am avut saruturi, si eu chiar daca am 13 ani laughing

| TraianIImperator explică (pentru anonim_4396):

Mă refer la sărutul pe buze.

| anonim_4396 a răspuns (pentru TraianIImperator):

Atunci tine limba dupa dinti si nu spune nimic in legatura cu asta

| OmBanal33 a răspuns:

Daca ea a mai avut si tu nu, o sa isi dea seama, daca nici unul din voi nu a avut, nu o sa va dati seama.
Dar pentru siguranta poti sa ii spui ca nu ai avut primul sarut, tind sa cred ca ea chiar o sa aprecieze asta

| yhua a răspuns:

Te inteleg