| SadBoyForever a întrebat:

Am 21 de ani si nu am prietena, nu am tinut niciodata de mana o fata, nu am imbratisat vreo fata si practic ma cuprinde tristetea numai cand ma gandesc la asta.

La liceu am fost intr-o clasa doar de baieti deoarece am fost pe profil de tehnician in transporturi si astfel nu am avut nici-o fata in clasa cu mine.

Va dau cuvantul meu ca sunt ingrijit, nu umblu cu hainele sifonate, dar degeaba plus faptul ca sunt si unpic timid.

Nu sunt genul care atunci cand vede o fata prin curtea scolii se duce sa o intrebe de vorba.

Cum fac sa trec peste acest moment?

Credeti ca e ceva foarte anormal ca pana la 21 de ani nu am avut vreo prietena?

Răspuns Câştigător
| LonelyLoner92 a răspuns:

In primul rand pentru a avea prietena trebuie sa ai bani asculta la mine bine.

In ziua de azi fetele sunt fitoase si nu prea se mai uita la oricine.

Deci ca sa ai o relatie trebuie sa ai un serwici in primul rand.

Credeti ca e ceva foarte anormal ca pana la 21 de ani nu am avut vreo prietena?
consider ca este normal si la 25 de ani sa nu fi avut o prietena fara femeie poti trai fericit si implinit, pe la 30 poti incepe o relatie matura asta daca gasesti fete seriose una la un milion vei incepe ceva serios cu ea

, nu dramatiza femeia te face sa suferi, nu te mai lua dupa toti ratatii care probabil s-au dus la ''fete'' din alea care au 10-15 prieteni pe an.

Tu trebuie sa fi curajos, deci sa scapi de timiditate.
In concluzie cand vezi de exemplu prin fata blocului sau pe strada o fata stand singura pe banca te duci si o intrebi de vorba, incepi cu un simplu ''salut'' si apoi dezvolti diferite subiecte de discutie cum ar fi: ''de unde esti?''; '' ce muzica iti place?'' etc si asa intri in vorba cu ea, iti urez mult succes si nu uita: intai gaseste-ti un serwici si apoi vezi ce faci cu prietena, succes si fi mai curajos

45 răspunsuri:
| SilviuPsa a răspuns:

Frate incepe sa traiesti viata ca una ai nu 9 si iesi si tu intr-un club ceva n-ai prieteni? hai omule distreaza-te

| LittleShyDevil a răspuns (pentru Unlocked):

Iti raspund si aici, coincidentalaughing Nu? laughing Sincer, nu dispera din cate ai observat sunt multe persoane care trec prin asa ceva, depinde si de personalitatea lor de a trece peste acest mic pas sa zic asa.Si inca ceva nu astepta! Actioneaza, esti un o persoana super ok, nu renunta acum, cine stie poate dragostea te asteapta dupa colt si tu daca nu faci nimic sa ajungi acolo...cred ca ai inteles. happy

| SaveTheNature a răspuns (pentru Cristiann25):

De fapt, tu esti proasta. Omul are nevoie de sfaturi... Daca nu te pricepi, mai bine vezi-ti de treaba.

| LonelyLoner92 a răspuns (pentru Unlocked):

Trebuie sa te relaxezi, intai gaseste-ti un loc de munca stabil
Femeile din ziua de azi vor doar bani sad din pacate
La mine in oras cel putin asa sta treaba din nefericire/

| LonelyLoner92 a răspuns (pentru Cristiann25):

Nu mai comenta papagalule, ai avea tupeu si in realitate sa fi tare in gura sau doar pe net, smecher virtual, oricum trebuiesti raportat pentru insulte la adresa acestui utilizator

| Cristiann25 a răspuns (pentru LonelyLoner92):

Ba copil prost ia vezi cum vorbesti.Insulte? Eu spun adevarul si daca citeste si staff-ul intrebarea asta o sa fie de acord cu mine! Cum sa fii timid la 21 de ani? Nu ai 10.In realitate sunt mai smecher ca aici!

| LonelyLoner92 a răspuns (pentru Cristiann25):

Nu pricep cum de esti asa penibil

Daca esti smecher virtual, mai bine ai fi cu domnii admini ca oricum vei fi raporat pentru injurii, deci shh treci la culcare smecheras virtual

| LonelyLoner92 a răspuns (pentru inna07):

Respect pentru tine, ca rar sde mai gasesc virgine la 19 ani in aceste timpuri

| Overom a răspuns:

Omule, este o varsta frumoasa, esti independent poti sa faci orice doresti, fete sunt la fiecare colt. spun asta ca suntem de aceeasi varsta si momentan sunt si eu Single. Asa eram si eu pe la 14 ani dar cand am intrat in liceu am zis ca este Raiul si mi-am intrat in activitate laughing pana la al 2 lea semestru stiam tot liceul, fii mai curajos in ce priveste fetele ca sunt si ele ca si noi 2 maini 2 ochi si nu necesita tratament special eu daca ma aflu intr-un colectiv nou ma bag la fete sa le cunosc laughing apoi la baieti ..crede-ma sunt si ele de treaba si fara fite nu cum zic altiiwinking succes

| BornToDie67 a răspuns:

Mai exista asa ceva? Mi-e greu sa cred asta, oricum totul se axeaza pe curaj si incredere in sine, asa ca n-ai decat sa incerci.You must get rid of shyness! Good luck!;-)

| MayaZaya a răspuns:

Păi să știi că fetele cu siguranță nu vor veni la tine, sunt mai timide decât crezi tu, chiar dacă nu par. Și oricum, când e vorba de o relație, băiatul trebuie să facă primul pas, e un fel de regulă nescrisă pe care fetele o respectă, dacă nu. toate ar fi numite "c*rve", apropo de ele, numai ele o să se dea la tine, fi serios, asta e treabă de băieți, ai auzit de flori? Exact, florile sunt făcute să fie primite de fete, care sunt și ele tot flori, doar nu aștepți să vină o fată la tine cu flori și ciocolată și de ce nu să te ceară și în căsătorie îmbrăcată într-un frac. Deci, ori faci pasul ori nu o să ai o prietenă nici la 40 de ani.
Ah, nu uita, simțul umorului să îl ai întotdeauna cu tine.

| JIJ a răspuns:

Poti sa te gandesti si alteceva in afara de ''fete'' de exemplu la bani, sa muncesti din greu sa tot faci bani, cu o fata mori de foame, mai bine sa faci bani si sa nu te ingrijorezi atata pentru ca e cam greu sa mai pastrezi o relatie cum trebuie cica totul porneste de la o prietenie ei prietenia asta trebuie sa fie mai lunga, sau poate acum si prieteniile devin mai grele, am ajuns sa devenim tot mai singuri si tristi desi suntem in mijlocul multor oameni, unii vecini nici nu se cunosc intre ei si vaa fi si mai rau, deci cred ca acum o sa gasesti satisfactia prin primirea unor bani munciti cu sudoarea fruntii.

| RobyRobert98 a răspuns:

Da evident este o problema...Incearca sa scapi de timiditate si zic sa te uiti la cat mai multe filme gen american pie sau de categoria romance acolo inveti cum sa le cuceresti!happy

| LonelyLoner92 a răspuns (pentru неизвестныйй):

Timiditatea de care el da dovada este ceva greu de vindecat, nu stiu daca el care nu a avut vreodata vreo prietena ar avea tupeul necesar sa se dea in vb cu orice femeie sfatul tau e bun insa mi-e greu sa cred ca Ionut o sa incerce sa se dea la o femeie pe care abia a cunoscut-o, dupa cum a mentionat si el, este foarte timid deci slabe sanse

| FelixRadu21 a răspuns:

Sunt în aceeași situație ca și tine. Am 21 ani și niciodată nu am avut o iubită. Nu am ținut nicio fată de mână sau să o sărut. Problema mare la mine e că nu am nici prieteni cu care să ies pe afară. Sunt la fel de timid ca și tine și mereu aștept ca cineva să facă primul pas și să îmi dea mesaj pe Messenger, fie că e băiat, fie că e fată. Nu zic că nu am avut în viața mea prieteni. Am avut doar 2 prieteni cu care ieșeam mereu pe afară, în vacanțe și în weekenduri, asta fiind prin 2016 până în 2020, că în 2020 nu mai sunt prietenii mei. De ce? Pentru că unul din ei a furat, iar celălalt s-a plictisit de mine, pentru că m-a văzut că sunt prea timid. Ei au făcut primul pas și am avut și eu curaj să fac al doilea pas. Anul ăsta, nu mi-a mai dat nimeni mesaj pe Facebook și aștept în continuare să mă bage cineva în seamă. Sunt foarte trist. M-am săturat să stau tot timpul închis în casă doar cu familia. Sunt încă la facultate și mai am un an până termin și până o să îmi caut un job stabil. Ce mă fac?