| CORONAVIRUS a întrebat:

Am 24 de ani iar prietenul meu 23. El mi-a indepartat toti prieteni iar el si-a pastrat, nu stiu ce sa fac in situatia asta ca sunt singura. La treburile din casa nu ma ajuta, de dragastos este doar ca nu ma respecta indeajuns. Mai nou il banuiesc ca merge la c...

8 răspunsuri:
| Marius22222222222 a răspuns:

Pfff toate "calitățile"

| CristiDinBucuresti a răspuns:

La ce ti a trebuit asa un cretin numai tu stii, sau nici macar tu, desparte te de el, te manipuleaza nu are dreptul sa iti indeparteze prietenii si el sa mearga la crve.

| Marius22222222222 a răspuns:

Drăgăstos dar bănuiești că merge la...

| wildthing a răspuns:

Daca nu stii ce sa faci, e grav, e foarte grav.winking

| mihai69 a răspuns:

Răspunsul e la tine, dar ți-e teamă să îl conștientizezi.

| Turbo223 a răspuns:

Pai draga Coronavirus, cred ca iti e si tie clar ca esti intr o relatie putin spus toxica.Omul e probabil tiparu care vede femeia drept accesoriul si obiectul lui, degeaba te ia in brate daca nu te trateaza ca pe o persoana.Nu o sa l schimbi si nici nu e nevoie, de tine trebuie sa ai grija.Cum adica esti singura? Adica el e stalpu de care te sprijini total? Financiar?

| Hyperion7 a răspuns:

Din păcate, relația este una care te va afecta pe termen lung.
Ce înseamnă asta? Adică te-a îndepărtat de oamenii apropiați pentru a te juca el pe degete cum vrea, putând fi oricând un abuzator care te poate abuza psihic sau fizic.
Însă nu putem da cu siguranță un verdict pentru că nu știm situația cu lux de amănunte.
Cel mai bine ar fi să-i spui de ce l-a determinat să îți scoată prietenii din viața ta și vezi ce spune.
Cat despre faptul că ar merge la femei ușoare, nu ai de unde trage aceasta concluzie fara niste dovezi.
Singura soluție este comunicarea.

| Violleta2022 a răspuns:

Asta este problema ta, ca ai acceptat sa ti se elimine toate prietenele.
In ce privesc treburile din casa, de ce trebuie sa te ajute el?
Iar in ce priveste respectul, ai un singur lucru d efact, ii ceri respect ori il parasesti, ca nu te tine nimeni cu forta alaturi de un mitocan.