| anonim_4396 a întrebat:

Am 24 de ani, virgina. Nu ma mai masturbez de cativa ani, dar libidoul e de groaza. Nu stiu nici eu cum am rezistat atat. Ma termina pofta incat nu ma mai pot concentra la lucrurile zilnice. Ceva medicamente anti pofta sexuala? Nu vreau sa am relatii cu nimeni niciodata, punct.

39 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Nu crezi ca ar fi o prostie sa iei medicamente anti pofta sexuala (daca exista), recomandate de cineva de pe net?
Daca pe tine te tortureaza pofta de sex dar refuzi sexul, atat cu un barbat cat si cu o femeie, e peste puterea mea de intelegere de ce refuzi si masturbarea. De ce sa iei pastile si sa-ti dereglezi corpul, cand totul se poate rezolva prin masturbare?
Daca tu vrei neaparat pastile insa, atunci ia-le doar la recomandarea unui medic.

| anonim_4396 explică (pentru wildthing):

Refuz orice are legatura cu sexul, inclusiv masturbarea. Nu vreau sa am treaba. Punct.

| ania a răspuns:

Fa sport, un dus rece., etc. Felicutari ca nu te mai masurbezi și e foarte bine ca măcar pana la căsătorie sa nu mai ai relații fizice cu nimeni.

| anonim_4396 explică (pentru ania):

Mi-e scarba de casatorie si de plozi.

| llleo a răspuns (pentru anonim_4396):

Ia ti un catel atunci

| ania a răspuns (pentru anonim_4396):

Probabil ai văzut în jur modele proaste de căsătorie și nici relația părinte copil nu a fost una care sa te facă saitu dorești sa ai copii, de obicei ceii care au traume dureroase gândesc asa. Ca să te înțelegi și sa te vindeci dacă ai vrea, ai putea merge la consiliere creștină la Ellel Ministries România.

| Ka0ru a răspuns (pentru ania):

Bre mai invata sa respecti decizia omului. Daca ea a zis ca nu vrea si punct dc trebuie sa ii bagi tu pe gat opinia ta? Mai las-o si cu consilierea crestina, prea presupui ca vrem toti sau ca suntem toti crestini.

| Corina3434 a răspuns (pentru anonim_4396):

Corect. Ptr ce sa induri mizeriile unui porc si sa-i mai faci si urmasi cand el merita un sut in fund?

| anonim_4396 explică (pentru ania):

Tanti, mai fi si dumneata atenta la cui ii scrii. Mi-ai mai bagat crestinisme d-astea pe gat cand eu ti-am mai spus in trecut ca NU CRED IN DUMNEZEU. Ce dracu?

| Marius22222222222 a răspuns (pentru anonim_4396):

E dreptu Tau in ce crezi și ce nu

| ania a răspuns (pentru anonim_4396):

Chiar dacă nu crezi în El și îl menționezi pe dracu El încă crede în tine. El așteayptă etern fiii și fiicele rătăcitoare sa se se întoarcă.

| anonim_4396 explică (pentru ania):

Da ma tata, dar nu in extrema asta a ta. Si tu esti prea de tot. Esti exagerata. Tu si la simpla raceala il pomenesti pe barbos.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Și ce ai rezolvat că nu te mai masturbezi? Serios acu? In afara că ai făcut-o fericita pe Ania in habotnicismul ei bolnăvicios?

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Nu vreau sa mai am vreo legatura cu ce inseamna sexul. Iar Ania e ca râia cu crestinismul ei.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai organismul tau pare ca iti cere totusi.

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Il dau dracu atunci. Sa taca, ca nu-i dau nimic.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa inteleg ca ai pus intrebarea asta aici sa ai motiv de harta nu sa ceri un sfat... ok

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

De unde pana unde concluzia?

| dullcat a răspuns:

Mergi la medic pentru a afla ce poti face.

| Emma30555 a răspuns:

În mod normal după atâta abstinenta corpul ar trebui sa se obisnuiasaca cumva dar difera de la organism la altul. Singura soluție este sa fii ocupata, efort fizic, intelectual astfel încât efectiv sa uiți de sex și de aceste nevoi, se intampla persoanelor care sunt foarte implicate în anumite activități și pasiuni, efectiv sunt atât de preocupate de ceea ce fac încât uita de viata sexuala, dar nu cunosc cazuri de genul tău nu știu cât timp durează sa uite efectiv de sex pe termen lung. Dacă exista pastile cred ca doar un medic ar ști exact ce sa ți dea. Sincer, îți spun cu toată sinceritatea, eu nu cred ceea ce scrii, insiști prea mult pe acest subiect penibil, și dacă este adevărat problema ta e de natura psihologica. Eu știu ca o femeie asexuala sau care se călugărește, practica abstinenta dar libidoul lor se liniștește sau este scăzut, lucrurile se leaga, între trup și minte este o conexiune. Tu spui ca nu mai poți de pofta, (penibil,) dar vrei pastile. Cum urăști sexul dacă ai pofta? A avea pofta înseamnă că vrei un penis în... Mi se pare penibil,. Sunt pedofili pedepsiți cu castrarea chimica, poate merge și la femei, cine știe

| anonim_4396 explică (pentru Emma30555):

Cred ca ai umplut de sloboz tastatura in timp ce imi scriai, futelnițo. Kakat in cap si boola in gura, nu dezamagesti.

| Marius22222222222 a răspuns:

Păi nu avea relații.dar totuși de ce te-ai masturbat acum câțiva ani? medicamente anti pofta sexuală nu am auzit sa existe.

| haileewatson a răspuns:

Nu te poti impotrivi.
Ai nevoie de un psiholog sa vezi de unde vin "convingerile" astea extreme ale tale.

Ai mai avut un cont inainte unde ai pus aceeasi intrebare. De fapt si de drept, ce raspunsuri cauti? Ca vad ca doar te contrazici cu oamenii dar nu accepti sfaturi.

Vrei o stea in frunte pentru decizia ta de a nu face sex? Vrei sa te felicitam sau ce?

| anonim_4396 explică (pentru haileewatson):

"Vrei o stea in frunte pentru decizia ta de a nu face sex? Vrei sa te felicitam sau ce?"
Am cerut medicamente pentru inhibarea poftei sexuale. Nu pareri.

Vad ca te-a ofticat intrebarea. Asa mare sugativa esti de te-a ofensat faptul ca nu vreau sa fac sex?

| CleanHeart a răspuns:

Îți respect alegerea dar pentru că sunt o fire empatica îți las și un sfat, poți să nu îl bagi in seama niciodată, ești tânăra și indiferent ce te-a făcut să urăști relațiile chestia asta se poate vindeca și dacă te rogi pentru un băiat bun, apare

| Miruna333 a răspuns:

Nu exista asa ceva. Pofta sexuala e normala, nimeni vreodata nu va recomanda inhibarea acesteia happy

| anonim_4396 explică (pentru Miruna333):

Atunci nu am decat sa traiesc asa si aia e. Odata si odata ma obisnuiesc asa si gata.

| Miruna333 a răspuns (pentru anonim_4396):

E ca si cand te-ai infometa. Ti-o cere corpul! Fa terapie! Mai rau iti faci.

| anonim_4396 explică (pentru Miruna333):

Pai eu daca nu vreau, de ce sa ma duc la terapie? Nu vreau ca sexul sa faca parte din viata mea. E alegerea mea. Nu cred ca nu exista oameni care au trait o viata intreaga fara asta.

| DeMicUnCălător a răspuns (pentru anonim_4396):

Există oameni cu picioare sănătoase care preferă scaunul cu rotile. Unii sunt leneși, alți cerșetori

| anonim_4396 explică (pentru DeMicUnCălător):

Bine ca preferi galetile si pe cele care atunci cand stranuta, scuipa booli.

Iar aia cu strugurii n-ai nimerit-o. Nu sunt impotriva sexului, nu spun ca e rau. NU IL PREFER EU. Ce e asa greu de inteles?

Cersetoare si lenesa ca nu imi frec l! nd! cul, sau cum? Ca nu am prins-o.

| DeMicUnCălător a răspuns:

Cănd vulpea n-a ajuns la struguri. a spus că-s acrii.

| Konstantinos99 a răspuns:

E un lucru pe care nu il accepti, pe tine insati, sau mai degraba pe toti cei din jur. Daca nu ai fi atat de vehementa: "Nu vreau sa am relatii cu nimeni niciodata, punct." problema s ar rezolva de la sine. Esti ok, comportate ok, si vezi care e scopul tau in viata, ca nu degeaba vine pofta, barbatul cu manca si femeia cu copii si sunt un intreg.Incerca sa iubesti limitativ(pentru inceput) si sa obeservi tot ce e in jur, iti trece.

| Corina3434 a răspuns:

Eu mi-am luat vibrator. Nu ma intereseaza barbatii (de fapt nici nu prea exista).

| Tekken33 a răspuns:

Depresia te poste ajuta cel mai mult sau o trauma, pastile nu știu dacă sunt pentru problema ta.

| Eireann a răspuns (pentru Tekken33):

Daca ar avea depresie problema ar fi ca si rezolvata fiindca foarte multe antidepresive au ca efect secundae scaderea libidoului si incapacitatea de a deveni excitati si a avea orgasm in cadrul activitatii sexuale.

| Tekken33 a răspuns (pentru Eireann):

Asa e, numai ca nu se știe dacă ar face fata, ca nu toți pot lupta cu o boala atât de grea, e cea mai grea boala efectiv.

| ziustin a răspuns:

Pofta sexuala este normala si fireasca. Nu zice nimeni sa faci sex dar masturbarea este perfect normala si fireasca. De ce sa bagi chimicale in tine (medicamente)? Cand poti rezolva totul natural

| PardosealaTVR1 a răspuns:

Ia-ti o viata?