| anonim_4396 a întrebat:

Am 38 ani, sunt casatorita de 19 ani si nu am avut niciodata un orgasm, ce pot sa spun sunt fericita, sotul meu e un barbat bun, am incercat tot ce e posibil, dar din nefericire nimic. Oare ce sa fie? Asa ne simtim bine impreuna, ne iubim, o facem doar cam o data de doua ori pe saptamana. Ajutati-ma cu un sfat

7 răspunsuri:
| Crisu_8081 a răspuns:

Citeste acest articol : http://www.romedic.ro/lipsa-orgasmului-la-femei-anorgasmia--0P931

Sper sa te ajute cu ceva.

| cristi27 a răspuns:

Cred car trebui sa ai o discutie deschisa si fara prejudecati cu sotul tau, sa ii explici si lui situatia, eu cred ca dupa o asemenea discutie ati putea sa gasiti o rezolvare buna la aceasta problema.Bafta multa

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Poate ca ai asteptari prea mari. Apoi, unele femei au doar orgasm clitoridian.
In ceea ce priveste orgasmul vaginal, tine - se spune- mai mult de latura psihica si cat de implicat esti in relatie.
In fine, daca tot ti s-a recomandat un site, aici e altul http://www.seximus.ro/intrebari_sex/sex_orgasm_clitoris_vagin_4.php
Poti posta si tu acolo daca nu ma insel, si primesti raspuns de la experti in domeniu, nu de la "copii" in domeniu.
Multa munca si rezultate infloritoare! Si vibrante!

| Mefisto23 a răspuns:

Sfatul meu e sa treceti la o viata sexuala mai... trasnita! Pentru ca va apropiati de varsta la care se spune ca se atinge apogeul sexualitatii big grin Faceti ceva iesit din comun, ca sexul in cinematograf sau in mall; plecati un week-end doar voi doi; ganditi si puneti in practica o fantezie; apelati la jocuri sexuale; Intr-un cuvant: SEXperimentati! Fara sare si piper mancarea nu are gust, iar sexul nu are orgasm big grin A, si o data sau de doua ori pe saptamana e foarte putin! Ridicati putin stacheta! Baftawinking

| cioko19 a răspuns:

Buna. Iti dau si eu niste linkuri :
Aici este un video in care vorbeste de lipsa orgasmului, este foarte interesant :
http://www.sanatateatv.ro/......-partea-1/

iar aici, doar scrie despre el
http://www.elixir.ro/domenii.php?mnu=329

Unele femei niciodata nu au avut/nu au orgasm vaginal, doar clitoridian. Dar cu sotul tau ai incercat sa vorbesti? poate o convorbire deschisa te va ajuta.
Iti doresc mult succes :*

| Encore a răspuns:

Cristi27 crezi ca nu vorbesc deschis despre orice? Sunt de 19 ani straight face cred ca ar trebui sa consulti un doctor ceva, imi pare rau pentru tine sad.

| Linda a răspuns:

Cred ca ar fi bine sa-ti faci Id pe acest site. Deocamdata nu gasesc cum iti pot trimite mesaj privat. Daca-ti faci, ma bucur sa-ti trimit mesaj privat pe chestia asta.