| elena_1383 a întrebat:

Am 40 de ani si traiesc o frumoasa realatie de dragoste cu cineva cu o virsta ceva mai mica decit mine. probelma este ca ne iubim reciproc de vreo 5ani, si vrem sa ne casatorim. as vrea sa aud parerile voastre

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sunteti oameni maturi si responsabili. Eu cred ca dupa 5 ani de relatie deja va cunoasteti suficient si relatia este suficient de serioasa si stabila incat sa faceti ceea ce va dicteaza inima si mintea, fara a ma cere parerea celor din jur.

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Şi ce te opreşte?/Dacăşi el te iubeşte, de ce să ratezi o asemenea şansă?/Când alţii trudesc pentru o fărâmă de fericire, tu stai pe gânduri în faţa fericirii?

| fabiola a răspuns:

La ce ar conta parerile noastre?

| ATHOS a răspuns:

Ai omis un lucru extrem de important :varsta barbatului.
A emite o ipoteza pe baza unor elemente atat de sumare ar fi o grava eroare. Promit raspunsul dupa ce vii cu detalii suplimentare.
Bafta!

| r0xaa a răspuns:

Nu mai sta pe ganduri sincer nu conteaza varsta.eu as sta cu un barbat mai invarsta daca as avea ocazia pentru ca ai mult mai multe ce vb cu el este mai matur decat totii boschetarii astia mici care sa lauda toata ziua si mint de rup:* deci casa de piatra:X

| litlledolleioanna a răspuns:

Cred ca dragostea nu are varsta...

| Geoxxx a răspuns:

Paiii ce sa zicthinking
ai grija :* fa ce iti zice inima:*