| tazmanian a întrebat:

Am acum aproape 3 zile am patruns-o, noaptea, pe prietena mea "pe gol", ca o tatonare. Eram putin pilit. Totul a durat vreo 1-2 minute, si cand am iesit am observat amandoi - era lumina clara - ca pe vulva si la capul penisului era un fluid gelificat, transparent si alb mai spre interior, de consistenta gelatinei. Ne-am speriat putin, ea s-a sters bine doar la vulva, eu m-am spalat. Am presupus ca e presperma care s-a amestecat ciudat cu aciditatea ei interioara astfel incat sa ajunga intarita, dar tot nu pot sa-mi explic si astazi de ce era gelificata si de culoare alba. Eu am control foarte bun, nu eram nici pe aproape sa ma termin cand am iesit, doar am zis "ajunge atata". E posibil sa fi lansat un jet in ea fara sa imi dau seama? Cand sunt foarte excitat de multe ori simt cum mi se incoarda muschii interiori si ce o mai fi pe acolo si curg valurile de presperma, lichidul ala transparent care face lubrifierea. Am simtit o mini incordare si cand o patrundeam dar mi-am zis ca e un nou val de presperma, cum eram obisnuit.
Ea a avut ciclul din 30 iunie pana in 5 iulie. Chestia asta s-a intamplat in noaptea de joi spre vineri. Cand am intrebat-o de ovulatie, zice ca a avut-o "cam zilele astea". Nu i-am spus nimic din gandurile astea pentru ca stiu cat de tare se sperie si au mai fost situatii similare in care ne-am speriat degeaba amandoi.
Ce sa fac? Poate precumul singur impreuna cu lichidul vaginal sa se faca o bucata gelificata cu centru alb? Este vreo sansa sa fi lansat un jet de sperma? Sa cumparam o pilula de a doua zi? E scumpa, dar se spune ca functioneaza in pana la primele 72 de ore si ar mai avea vreo 10 ore la dispozitie.

Va rog, raspundeti numai daca aveti cunostinte clare in domeniu sau din experienta empirica ("si mie/iubitului meu i s-a intamplat asa, am dus gelul ala la laborator si n-avea spermatozoizi")

1 răspuns:
| justsummer a răspuns:

Gelul ala alb era o scurgere probabil a fost acolo inainte de a va juca voi si atunci datorita excitarii s-a eliminat. Cat despre sarcina exista o posibilitate sa fi ramas insarcinata mica, dar exista. Pe viitor ati putea incerca anticonceptionalele daca tot va place sa va jucati asa si scapati de griji.