| Tizicha a întrebat:

Am aflat ca soțul meu are un bebeluș de câteva luni. Nu aveam habar ca sunt înșelată. Suntem amândoi oameni maturi, nu avem copii (el nu a vrut, eu da). Are o amanta foarte tinerica.
În 2022 chiar de revelion i-am zis că îmi doresc totuși copil. Am făcut 40 de ani de ani. El numai nu și nu. Și acum aflu ca era o fetita de câteva luni. Îi trimite bani mamei copilului. Jura ca nu mai are nicio legătură cu ea. Dar e nevoit să îi dea bani. Dar nu ii pasa nici de ea, nici de copilul ei. Asa zice el. Ma roagă sa îl iert.
Nu știu ce sa fac. Parca nu îmi vine a crede ca nu va avea niciodată contact direct cu fata și copilul ei. A trecut cineva prin ceva asemănător sau ce ma sfătuiți?

9 răspunsuri:
| anjellique a răspuns:

Nu-l ierta scumpa, PAI FAAAA, THIS IS YOUR HUZBAND, YOU KNOW THIS MAN, ADAM SI EVA?
Lasand gluma la o parte, eu chiar empatizez cu tine si imi pare rau ca treci prin vremuri atat de crunte. Barbatul ala parlit si obosit nu te merita de nicio culoare. Cel mai bine ar fi sa iti gasesti pe cineva mai cu capul pe umeri si cu care sa te poti stabili, sa ii oferi dragoste si sa il iubesti incat sa ii poti oferi un copil, iar el sa fie capabil sa faca si sa creasca un copil... un barbat adevarat, nu barbati dinastia de mana a doua... Daca te-a inselat o data, o va face din nou si chiar nu merita o a doua sansa. Daca ramai cu el si ajungeti sa faceti un copil intr-un sfarsit, nu vei fi trista si vei regreta cand apoi va face poate altul, sau inca 5 cu alte femei?

| Violleta2022 a răspuns:

Nu stiu de ce ai putea ierta un curvar, fiindca omul ala nu se va schimba niciodata, indiferent cat se jura.

Daca-l ierti, va accepta ca te-a pacalit si va continua sa mearga sa te insele, poate nu cu aceeasi femeie ci cu altele, fiindca asta este natura lui, sa umble din pasarica in pasarica.

| Madaxo97 a răspuns:

Divorț urgent, așa ceva nu se iartă, eu în veci nu aș putea să trec peste așa ceva. Oricum e un tata denaturat dacă nu vrea să ia contact cu copilul lui, sânge din sângele lui, să fie alături de bebe, banii ajută dar nu țin loc de tată. Mai bine renunță la el, peste înșelat nu se poate trece, mereu vei fi cu gândul acolo, mai ales ca este și un copil la mijloc.

| DragosDeLaDabuleni a răspuns:

Salut Tizicha! Nu ii mai da o sansa daca ti a ascuns faptul ca avea un copil! You deserve better!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu vad niciun motiv sa mai stai langa el.

| Miruna333 a răspuns:

Daca il vei ierta, va fi cea mai mare greseala a vietii tale.
Sunt 2 lucruri super grave.
1. Omul te-a inselat. De NEIERTAT. Nu te-a respectat, nu a dat 2 bani pe tine, de iubire nici nu mai e vorba.
2. Nu ii pasa de copilul,, ei''? Copilul lui adica. A facut un copil din greseala si nu il intereseaza de acesta, asta spune MULTE.
Nu as putea in vecii vecilor sa fiu cu un barbat si sa am o familie cu acesta, daca stiu ca are copii de care nu il intereseaza. Dorit, neodorit, isi asuma. Trimite bani, cum e si normal, dar nu il intereseaza de copil? Acel copil creste fara tata, pentru ca tatal era casatorit si avea aventuri cu alta femeie. De neiertat.
Fugi cat poti ca acest om nu e,, de familie''. Gaseste barbatul potrivit langa care iti poti intemeia o familie. Un barbat adevarat, care stie ce vrea de la viata, de la viitor, un om cu valori, un om care sa te iubeasca si sa te respecte cu adevarat. Nu un baietel care te inseala cu altele

| ZappyTV01 a răspuns:

Despartate de el

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Este un gunoi nenorocit da i un sut in fund, trimite l la amanta lui idiotul, si a batut joc de tine.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cum ai aflat ca el are amantă si copil de la cine?