| anonim_4396 a întrebat:

Am aflat mai demult ca amicul meu(cu care ma inteleg super) nu are curajul sa-mi spuna ca ma place sau ceva de genul, caci anul trecuu am umblat cu prietenul lui (desi nu era ceva serios)si prin intermediul fostului l-am cunoscut pe el.Si chiar daca nu se intelege bine cu el totusi din respect nu ar vrea sa incerce ceva cu mine desi vad ca in preajma mea se cam pierdehee hee. Si acum vrea sa umble cu o fata pe care o cunosc si tot -a intrebat pe mine cum e ea si daca merita si eu l-am incurajatcryingsi pe multe fete le compara cu mine si inca nu a gasit una care sa fie ca minecryingadica sa gandeasca ca si el). Si nici fata aia nu e asasaddar acum ma simt foarte prost, tin foarte mult la elsad. S-ar putea sa avem vreo sansa vreodata? PS:nu am de gand sa-i spun nimic mai ales acum caci probabil va merge relatia cu aia si din moment ce il respect ca prieten nu as face asa ceva.

2 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Ati putea, daca ati vorbi deschis despre asta.Sunteti si prieteni pe deasupra.Haide,nu muscahee hee. incearca. nu ai nimic de pierdut.

| mariaw a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa te razgandesti si sa il provoci la o discutie, decat sa stai in starea asta. E posibil pe de o parte sa fie serioasa treaba cu "codul baietilor" gen "nu schimbam partenere"(ceea ce nu mi se pare deloc aiurea). Dar daca asta e adevartul motiv, poti afla numai de la el. Oricum ar fi, n-are ce sa iasa mai rau. Daca nu te place, macar o sa afli si n-o sa te mai gandeti inutil la el in sensu asta