| anonim_4396 a întrebat:

Am ajuns frate sa-mi fac rezervare sa ma pot vedea cu iubitul meu,(vorba vine happy ). Are un prieten care zilnic il cheama afara, in fiecare seara, iar eu nu am cand sa ies cu el.
Treaba sta cam asa.Noi acum incercam sa ne recladim relatia, am inceput sa vbim mai mult, mai frumos, insa cand vine vorba de intalniri prietenul asta mereu e inaintea mea.Cand il intreb daca vrea sa ne vedem la ora cutare, zice ca " mai devreme m-au chemat astia afara". Bun inteleg, ca te-au chemat, dar oamenii aia ies zilnic si zilnic il cheama afara.Eu sunt genu de om care le-as spune prietenelor mele " Scuze dar nu mai pot iesi, am treaba aia de facut sau uite trebuie sa ma vad cu iubitul meu ca avem o treaba de facut. " happy

Mereu eu vin cu propunerea sa iesim, sa ne vedem, sa merg la el si accepta insa de la el nu vad nimic. Atunci de ce pana mea ne-am mai impacat?
Nu zic sa nu iasa si cu prietenii lui, iesi dragule, dar hai fa-ti timp si pentru mine, stai cu ei pana la o ora dupa zici ca ai treaba ca te vezi cu prietena sau oi fi "secret discret".
Ideea e ca nu simt ca imi mai permit sa-i arat ca ma deranjeaza, nu voiam sa ne certam iar, dar asa nu se poate happy. Nu stiu cum sa procedez.Nu pot sa vorbesc de dinainte cu o zi sau doua sa iesim pentru ca nu stii niciodata ce intervine, sa nu mai zic ca suntem la 8 minute distanta de mers pe jos happy.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prietenia intre barbati este mult mai importanta decat orice dama sa stii si tu laughing

| Navagio a răspuns:

E un pampalau care nu stie ca o fata are nevoie de atenție. E simplu daca te neglijează nu prea il intereseaza de tine si de relatia voastră pe scurt e imatur.

| FreddieM a răspuns:

Straniu ca ai nevoie de asemenea,, prieten''. Ca sa inteleg ca cersesti atentie si atunci cand e marinimos te multumesti cu firmiturile. Se pare ca nu sunteti la varsta optima pentru a va crea o relatie.

| EvelinaAndreea123456 a răspuns:

Pune-l sa aleaga intre tine si prietenii lui.

| Adry05 a răspuns:

Eu zic să-l lași, nu pare prea interesat de tine. Ori faci pe indiferenta, nu-l mai chemi nu nimic, ori te desparți de el direct și-i zici să rămână cu prietenii că tu nustai să aștepți după el