| anonim_4396 a întrebat:

Am ajuns la o teorie, aș vrea să primesc răspunsuri la cei care chiar au idee, care cunosc cazuri s-au chiar au trecut prin asta. Deci, să zicem că într-o familie, părinții unui băiețel se despart. Băiatul rămâne cu mama, tatăl nu își va vizita niciodată băiatul, iar mama nu se va mai căsătorii cu altcineva, cu alte cuvinte, mama își va crește singură băiatul. Băiatul va simți nevoia și de afecțiunea unui tată, după care va tânjii din copilărie până în adolescentă, dar totuși nu o va primii. Când va crește mai mare, va avea relații cu câteva fete, dar niciuna nu va merge deoarece nu a găsit ceea ce el căuta într-o relație. Acesta va căuta ceea ce i-a lipsit pe timpul când era copil, iar apoi adolescent, adică afecțiunea unui bărbat, și astfel, își va da seama că este homosexual. Este posibil?

Răspuns Câştigător
| ThePoet a răspuns:

Destul de plauzibil, dar nu e neaparat nevoie sa lipseasca tatal. Ar fi destul si numai sa nu se implice in viata copilului cu nimic si chiar sa ii faca viata mai grea. Astfel ca baiatul sa se alieze cu mama lui impotriva tatalui si automat sa primeasca afectiune numai de la ea. Ii destul de adevarat ce spui in orice caz. Am avut si eu teoria asta in cap la un moment dat cand incercam sa imi explic si eu de ce nu-mi merge cu fetele.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu,cred ca crescut de mama baiatul va vi mai emotionat si bine format in a isi exprima iubirea

| Oana92 a răspuns:

Bineinteles ca este posibil. Cauzele homosexualitatii sunt diverse si in mare parte au legatura cu copilaria. Dar in acest caz e posibil ca prin multa terapie persoana in cauza sa isi depaseasca traumele.

| lauraroxi a răspuns:

Probabil ca in unele cazuri da, este posibil!