| simona_3709 a întrebat:

Am ajutat destule persoane asa ca, cred ca este momentul sa fiu ajutata. Am stat cu prietenul meu 7 luni fara sa-i dau importanta [ precizez: el ma iubea ca un nebun ] iar acum 5 luni ne-am despartit. pentru ca intre noi au intervenit niste certuri. niste injurii aduse de el la adresa mea. mizerii mai pe scurt din partea lui.[ el spune ca de fapt era varul lui. dar cine-l crede?] Ma rog. dupa 5 luni inca-l iubesc nebuneste.
POate o sa ma intrebati. si de ce nu i`ai demonstrat.atata timp cat ai fost cu el? Ei bine. Nu credeam ca il iubesc atat dar dupa ce a plecat. mi-am dat seama de mai multe lucruri. Acum nu stiu ce sa fac, unii spun ca nu ma mai iubeste dar dupa parerea mea este imposibil sa nu mai iubesti o persoana. dupa ce ai adorato atata timp.Credeti ca e bine sa il recuceresc si sa ma impac cu el dupa tot ce mi-a spus? dupa ce m-a umilit, dupa ce a spus ce credeam, ce visam si ce vroiam tuturor prietenilor? Sau nu?
p. s : As putea sa traiesc si fara el sunt constienta de asta, dar cred ca deja fac o obsesie pentru el. Sau poate chiar il iubesc prea mult.

Răspuns Câştigător
| Ady93 a răspuns:

Ce a facut e nedemn de iubirea ta, dar daca tu crezi ca tear ajuta cu ceva sa te impaci cu el ar trebui sa incerci.
Insa avand in vedere certurile din trecut probabil ar fi doar mai multa drama, pararea mea e ca cel mai bine ar fi sa treci mai departe.
P. S.: Cred ca ceea ce a facut sa datorat faptului ca nu i-ai dat importanta (dupa cum zici aici), daca eu mas stradui sa fac o fata sa se simta bine si nu as primi nimic in schimb as face si eu urat.
Succes

5 răspunsuri:
| deutza a răspuns:

Pai uite mie mi se pare nrmal sa lupti pentru el, poate ti-ai dat seama prea tarziu de faptul ca il iubesti.si nu poti sa zici ca a fost numai vina lui ca ti-a spus ce ti-a spus.ar fi trebuit sa zici mai pe larg ce ti-a spus si tu cum te-ai comportat cu el, dar daca nu ii areti unei persoane ca il iubesti nu cred ca el crede ca il iubesti de fapt, de aceea ar fi trebuit sa ii areti.eu zic vorbeste cu el, intreaba-l daca mai simte ceva pentru tine si daca da spune-i ca ai vrea sa incercati inca odata, dar altcumva. daca te iubeste sunt sigura ca o sa accepte, poate si lui ii pare rau ca nu mai sunteti impreuna, ca ti-a vorbit urat.comunicarea e cel mai important intr-o relatie.

| Brunette_2688 a răspuns:

Arata-i ca ai orgoliu! Fii mai initiativa.Nu te lasa calcata in picioare. Baieti mai sunt. Ar trebui sa vina el sa stea in limba in fata ta si tu abia sa te uiti inspre el happy Nu uita ca esti fata! Eu cred ca suntem in secolul XXI. Dar asa am ajuns noi fetele? Sa ii cucerim? Nu!happy Si. Parerea mea e ca nu exista iubirehee heeDoar senzatie de atasare.Cum ar zice Spikelaughing. Mai ales la varsta astahappy

| puma789 a răspuns:

Cum vine o vorba din batrani :nu apreciezi ceva pana cand nu-l pierzi

| luv a răspuns:

Visul tau e sa fii cu el, nu uita : adevaratele infringeri sunt renuntarile la vis. succes

| mihamica a răspuns:

Nu! te-a facut de ras te-a umilitoh go onn-are rost! chiar daca il iubesti o sa-ti treacahappyeu n-as face asta.adica daca te-a facut sa suferi si nici n-a recunoscut ca a fost el(te-a mintit) a dat vina pe altcinevaoh go onetc