| anonim_4396 a întrebat:

Am aproape 16 ani si sunt insarcinata. as vrea un sfat, daca sa fac sau nu avort?
va rog frumos sa nu incepeti sa imi reprosati chestii, atunci mai bine nu`mi raspundeti la intrebare.
mie mi se pare cel mai mare pacat sa faci avort...

41 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deepcentral - Music Makes Me Free (official new single)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic sa nu pentru ca e pacat... Nu ai zis daca a fost vorba de un viol sau daca a fost alt caz... Oricum, conteaza mult ce vrei tu, daca nu iti doresti un copil mai bine sa faci avort.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma am fost an aceas situatye si a trebuie sa fac avort nu mia convenit dar am fost nevoita sa fac uite id meu ella_miha_baby

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cine poate sa imi dea un sfat id meu ella_miha_baby

| PureCherry a răspuns:

Discuta cu parinti! Este o responsabilitate mare pentru o fata de 16 ani!

Oricum nici avortul nu este o solutie ...nu stiu ce sa zic! Oricum sper sa iei cea mai buna decizie!

Bafta!

| Dienutsaa a răspuns:

Mai bine avaortezi.decat sa-ti distruci tu viata crezi ca ai tai vor accepta foarte repede acest copil crezi ca "tata`l" va fi pers care sa te ajute mereu. Sau lumea va tace din gura cand ei de abia astepta un eveniment mai mult sau mai putin placut. Adolescenta ta.gandestete cate responsabilitati. si scoala ca pana la urma. daca nu ai scoala ce faci. nu vei putea sa te angajezi sai oferii un viitor la copil. Mai bine fa avort. e un mare pacat dar tu esti un copil care va da nastere unu`i alt copil...sa ne spui ce vei alege. rolling eyes baftaa.

| laviniabiberi a răspuns:

Vorbeste deschis cu parintii tai. Doar ei te pot ajuta (si pe termen lung)!

| elly10 a răspuns:

Dupa parerea mea e sa pastrezi copilul. nu conteaza ce prosti ai facut tu important e ca acel copil nu are nici o vina. si merita sa traiasca. NU AVORTA.

| AilynTao25 a răspuns:

Buna. Imi primul rand, imi pare rau pentru ce ti s-a intamplat. Sfatul meu este sa nu faci avort. Daca parintii tai stiu despre sarcina, ar trebui sa te sprijine. Si ai dreptate, avorul este cel mai mare pacat. O prietena de-a mea a facut avort, si crede-ma ca a regretat enorm de mult, mai ales ca dupa avea o sensibilitate pentru bebelusi, si nu mai zic de durerile dupa avort.Parerea mea este sa vorbesti cu parintii tai si pastreaza copilul si eventual dupa nastere, da-l spre adoptie. Noi nu suntem in masura sa luam viata nimanui, nici macar unui copil nenascut.
Multa sanatate si ai grija de tine si de bebe!>big grin

| hose a răspuns:

Buna
exact cum ai spus si tu...este cel mai mare pacat sa faci un avort
gandeste-te ca, copilul ala nu are nici cea mai mica vina... si cel mai frumos lucru pentru el este sa fie un copil dorit...sa simta ca il iubesti atat tu cat si familia ta
incearca si vb cu parintii tai daca inca nu ai facut o
dar nici de cum sa nu t gandesti sa l avortezi...eu una l as avea pe contiinta toata viata measad
gandeste te de 1000 de ori inainte sa iei o decizie de genul asta
Mult noroc:X

| senzanutsa a răspuns:

Draga nu fi prostuta sa faci avort, copilul nu are nici o vina...