| anonim_4396 a întrebat:

Am aproape 16 ani si sunt insarcinata. as vrea un sfat, daca sa fac sau nu avort?
va rog frumos sa nu incepeti sa imi reprosati chestii, atunci mai bine nu`mi raspundeti la intrebare.
mie mi se pare cel mai mare pacat sa faci avort...

42 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu fa avort. cunosc o fata care are 15 si are un copil.

bine ii taranca.ma rog.

asumati consecintele faptelor tale.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu fa avort. cunosc o fata care are 15 si are un copil.

bine ii taranca.ma rog.

asumati consecintele faptelor tale.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La ce concluzie ai ajuns pana la urma?

| PureCherry a răspuns:

Discuta cu parinti! Este o responsabilitate mare pentru o fata de 16 ani!

Oricum nici avortul nu este o solutie ...nu stiu ce sa zic! Oricum sper sa iei cea mai buna decizie!

Bafta!

| laviniabiberi a răspuns:

Vorbeste deschis cu parintii tai. Doar ei te pot ajuta (si pe termen lung)!

| Dienutsaa a răspuns:

Mai bine avaortezi.decat sa-ti distruci tu viata crezi ca ai tai vor accepta foarte repede acest copil crezi ca "tata`l" va fi pers care sa te ajute mereu. Sau lumea va tace din gura cand ei de abia astepta un eveniment mai mult sau mai putin placut. Adolescenta ta.gandestete cate responsabilitati. si scoala ca pana la urma. daca nu ai scoala ce faci. nu vei putea sa te angajezi sai oferii un viitor la copil. Mai bine fa avort. e un mare pacat dar tu esti un copil care va da nastere unu`i alt copil...sa ne spui ce vei alege. rolling eyes baftaa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deepcentral - Music Makes Me Free (official new single)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic sa nu pentru ca e pacat... Nu ai zis daca a fost vorba de un viol sau daca a fost alt caz... Oricum, conteaza mult ce vrei tu, daca nu iti doresti un copil mai bine sa faci avort.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma am fost an aceas situatye si a trebuie sa fac avort nu mia convenit dar am fost nevoita sa fac uite id meu ella_miha_baby

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cine poate sa imi dea un sfat id meu ella_miha_baby

| elyfel a răspuns (pentru divinuu):

Adica sa uciga o fiinta? asta da dovada de cruzime

| senzanutsa a răspuns:

Draga nu fi prostuta sa faci avort, copilul nu are nici o vina...