| sufletdeing3r a întrebat:

Am auzit ca se poate face sex in timpul menstruatiei thinking este adevarat? Si care ar fi riscurile, daca exista?

Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

Sexul in timpul menstruatiei este o problema de preferinte personale.In acest timp, amelioreaza simptomele pre si post menstruale, iar orgasmul are un efect benefic, reducand durerile.Sangele din timpul menstrei,nu raneste nici uterul nici penisul,in timpul actului sexual, ba chiar este un lubrifiant.Dar, ar trebui sa se foloseasca prezervativ, pentru a nu contacta virusul HIV sau infectii de la partener. Daca se poate trece peste gandul ca esti la menstra, ca se murdareste totul cu sange...

11 răspunsuri:
| Lily8 a răspuns:

Se poate face, dar protejat. Daca o faci in prima zi cand iti vine te ajuta sa nu mai ai asa dureri si sa ai mai putine zile.

| Rebecccaaa a răspuns:

Se poate face, protejat.Deasemenea in timpul orgasmului se elibereaza jumatate din cantitatea de sange de la menstruatie, aceasta terminandu-se mai repedewinking

| neutrino a răspuns:

Sexul se poate face oricand, deci si in timpul menstruatiei, dar asta nu inseamna ca, daca-l faci neprotejat, nu exista pericolul unei sarcini. Sexul in aceasta perioada tine de conceptia fiecarei persoane si in mod special de igena personala.

| Cristiann25 a răspuns:

In afara comentariilor de pe aici iti spun un lucru si atat:se pot face infectii foarte urate!

caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://www.ele.ro/......ontra-4477
http://www.unica.ro/......-3499.html
eu una nu il recomand.
O seara buna:)

| Hαppiηеss a răspuns:

Eu mi-am intrebat ginecologul despre sexul in timpul menstruatiei si mi-a spus ca este foarte periculos pentru ca poate provoca unele infectii si pe langa asta nu e deloc igienic sa imprastii sange peste tot si sa elimini si un mors neplacut, acum cred ca esti destul de stapana pe tine incat sa stepti cateva zile pana trece ca nu-i capat de lume!

| BlakeLively a răspuns:

Exista riscul de a face infectii vaginale, iar daca nu o faci protejat poti ramane gravida.

| SefaTa97 a răspuns:

Buna.
Teoretic nu e niciun risc.
Practic exista riscul de a va murdari!
Cu prezervativ nu e niciun risc, fara insa exista riscul de a ramane insarcinata(mic, ce-i drept).

| Lovetolove a răspuns:

Aici e chestie de estetica. Desi unora li se pare extrem de incitanta o asemenea partida, altii ar muri in locul acestei experiente. Este totusi putin cam neigienic, mai ales cand esti in primele zile si fluxul este mai mare...

| NnDWtf a răspuns:

Nu e adevarat, la menstruatie te inchizi brusc, se declanseaza 2 porti de fier cu tepi care te sigileaza.

| VampireBlood a răspuns:

Se poate protejat, dar nu e prea igienic..altfel pot apărea infecţii.