| GhitzaCautMiorita a întrebat:

Am auzit ca uleiul de cocos este bun ca si lubrifiant. Este adevarat? Se poate intampla ceva daca il folosesti?

5 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

S-ar putea sa-ti creasca frunze de cocos in c u r.

| Ramona87 a răspuns:

Se poate folosi ca lubrifiant numai daca nu folosesti prezervativul, adica doar daca nu folosesti protectie, altfel uleiul risca sa atace materialul din care este facut prezervativul.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, este foarte adevarat!

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca NU ai bani ca sa-ti cumperi un flacon cu lubrifiant dintr-un magazin universal. mall, supermarket, etc, : (https://carrefour.ro/......brifianti/
in acel caz este indicat sa folosesti ''scuipiciul'' adica saliva, fiindca este un lubrifiant excelent, inventata de natura, este inepuizabil si cel mai important...100% GRATUIT. big grin Sanatate!

| QElenaBoghiu a răspuns:

Și puţin scuipatul /saliva este lubrifiant. big grin