| Lavinia9097 a întrebat:

Am avut contact sexual cu iubitul meu acum o săptămână protejat dar în timpul sexului s-a rupt prezervativul şi aş vrea să va întreb care ar putea fi cahzele să se rupă?

4 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Este prea mic pentru grosimea penisului sau actul sexual a fost prea dur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau la pișcat cand si la pus sau cand la desfacut

| Madaxo97 a răspuns:

Poate era prea mare pentru penisul lui, sau era de proasta calitate, sau l-a pus invers

| Violleta2022 a răspuns:

Unicul motiv pentru care prezervativul se rupe este fiind prea MARE pentru penisul baiatului, fiind larg/mare se rasuceste pe penis in timpul sexului, pana se intinde la maxim si pocneste.

Un prezervativ de masura corecta trebuie sa intre greu e penisul erect si sa stea perfect strans de penis, fara sa facaa cute sau pliuri, precum o a doua piele a lui (sau daca vrei o alta comparatie, precum pielita de la salam, lipita perfect de salam).

Sunt multi baieti care cer prezervtive mari farmacistei, fiindca le este rusine sa recunoasca ca au un cuc mic, dar vor sa impresioneze vanzatoarea, fara sa se gandeasca ca nu ajuta la nimic in realitate, deoarece prezervativul larg/mare ori se rupe la sex, ori cade in vaginul fetei, asadar riscul este mare sa lase femeia gravida, sau in cazuri cand are sex cu "femei deocheate", chiar sa contacteze BTS.