| SofiaSofi90 a întrebat:

Am avut contact sexual cu iubitul meu după am luat anticoncepționale îmi pot afecta fertilitatea anticoncepționalele?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Total inutile!
Anticonceptionalele se iau zilnic, INAINTE cu 2 saptamani ca sa-si faca efectul si sa te protejeze.
Deci ce ai facut tu NU te protejeaza de o sarcina.

Si da, anticonceptionalele luate pe o perioada mai lunga de vreme poate sa duca la infertilitatea femeii.

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| Madaxo97 a răspuns:

Nu îți afectează fertilitatea anticoncepționalele, ele te protejează pe moment, cât timp pe iei, dacă le întrerupi, poți rămâne din nou gravidă.