| Oana12oana a întrebat:

Am avut contact sexual cu sotul meu, l-am iertat dupa ce m-a înşelat dar l-am iertat. La 2 zile de la contactul sexual ce l-am avut cu el am dureri de burtă.E posibil sa fi luat vreo boala sexuală?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca poti sa fi luat boli cu transmitere sexuala, pe care el le-a luat de la femeile cu care s-a culcat.

Stiind ca te-a inselat de ce ai acceptat sa ai sex cu el, inainte sa-l pui sa-si faca analize medicale pentru BTS?

| mihai69 a răspuns:

Vezi, dacă nu i-ai cerut analizele, așa cum ți-am spus acum câteva zile?!?
Acum, du-te tu și vezi ce ai "cules"!

| Madaxo97 a răspuns:

Dacă a făcut sex cu amanta în ultimele zile sau în ultima lună, da, se poate sa fi luat vreo boală de la ea și automat să îți dea și ție.

| Miruna333 a răspuns:

Normal. Nu il mai atinge si asteapta frumos 2 saptamani pana sa te testezi si 45 de zile pentru bolile mai grave sa vezi daca te-a distrus pe viata. Cum de l-ai acceptat in pat fara sa te asiguri ca nu iti vine cu vreo boala? Greseala ta 100%

| Siderat99 a răspuns:

Te sperie ăștia de zici ca cine stie ce boale grave ai luat. Nu ai nimic, cel mai probabil. Bolile cu transmitere sexuala ca hiv sifilis gonoree se gasesc la 1 din 50 000 de oameni si nici atunci nu e sigur ca iei dupa un contact sexual. Daca nu a facut sex neprotejat cu ceva centurista slabe sanse, 1 la 50000 sa aiba vreo boala. Burta te poate durea de la orice. Chisturi, probleme la organe, tranzit intestinal, apendicita etc. Poti sa te testezi pentru diverse gen hiv la o anumita perioada, vezi pe net dar cel mai, probabil nu ai din astea.

| adam7 a răspuns:

Așa este când ierți, îți asumi consecințele laughing
Revenind la simptome, poate nu este de la sex, dar dacă persistă cel mai bine vizitezi un doctor