| luta_8030 a întrebat:

Am avut deja 3 contacte sexuale si nu am avut sangerari nici la unul.La ultimul contact am simtit o durere mai puternica decit la primul contact.care ar putea fi cauza? mersi funda

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fie nu erai suficient lubrifiata, fie ai capatat o infectie. Discuta problema asta la primul tau consult ginecologica care trebuie sa se desfasoare in prima luna de la inceperea vietii sexuale.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Poti avea o leziune undeva in vagin, si, sau te-a lovit mai tare la penetrare, in col, si de aceea!

Fuga urgent la ginecologie! Nu amana!

| H_8220 a răspuns:

Cauza poate fi si faptul ca doar acum a "reactionat" himenul tau: adica acum s-a rupt. asta poate fi o cauza destul de plauzibila. nu cred ca infectia ar produce sangerare, plus ca ar fi trebuit sa simti si inainte contactului sexual disconfort si durere. deci asta cu infectia ar fi exclusa, dupa parerea mea, dar TOTUSI, un consult la ginecolog ar fi obligatoriu din moment ce ti-ai inceput viata sexuala. si asa vei putea fi linistita si vei stii in ce momente ce trebuie sa faci.

| nana a răspuns:

Salut. Inseamnä cä la primul si al doilea contact sexual nu ai fost dezvirginatä ( ori din cauza cä tu ai himenul mai greu de rupt, ori el nu este indeajuns de capabil pentru a te scutii de dureri ), dar se pare cä la al treilea a reusit. A fost tot el si prima datä si a doua si a treia? Este o curiozitate! Sä fii iubitä.

| foxi a răspuns:

Un himen mai elastic care a cedat a treia oara!

| KeepCalm a răspuns:

Parteneri diferitismug