| anonim_4396 a întrebat:

Am avut doar 1 iubit pana acum. Nici nu simt nevoia sa am pe cineva, ma simt foarte bine singura dar de cand toti prietenii si prietenele mele au pe cineva ma simt oarecum presata si in plus in gasca. Nu vreau sa am un iubit de dragul de a avea dar m-am saturat sa stau singura in gasca in timp ce toti se tin in brate si chestii din astea. Pur si simplu ma simt in plus. De cateva zile nici nu am mai iesit pe afara cu ei. Unii au inceput sa faca glume pe seama mea ca nu-s experimentata in ale sarutului si ca nu m-am sarutat pana acum si chestii din astea. straight face Ma simt prost...

13 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Pai nu vad de ce te-ai simti prost, atata timp cat tu te simti bine si singura. Cei care spun ca nu stii sa saruti sunt doar invidiosi ca tu nu "te-ai legat la cap degeaba". Incearca sa ignori aceste glume stupide, ei sunt primii care vor uita, stai calma :*.

| Rukhsandra a răspuns:

N-ai zis ce varzta ai dar nu conteaza cati iubiti ai big grin
daca nu ai avut niciun iubit sau ai avut unu rad de tine ca nu ai iar cand ai rad de tine ca ai prea multi si ii schimbi ca pe sosete... ce se intampla cu oameni din ziua de azi rolling on the floor

| stresu a răspuns:

Lasa gura lumii ca stii tu mai bine ce vrei. Nici eu nu am avut relatii serioase cu cineva pana la 19 ani si am avut parte de diverse comentarii rautacioase. Bine, mie nu imi pasa pentru ca motivul pentru care nu am avut de a face cu vreun tip a fost ca nu gaseam pe nimeni de calitate, fiind intr-un oras foarte mic, iar standardele nu aveam de gand sa mi le cobor. La mine inca venise discutia si de sex, eu considerand ca nu am nevoie inca de o astfel de experienta. Iaca nu m-am grabit si nu am ajuns o inadaptata social.
Nu te simti prost ca nu te"combini" doar ca sa ai ce etala in oras. Inseamna ca ai alte lucruri de facut; in plus, esti tanara, ai tot timpul din lume de relatii, sarutat, etc.
Mai bine gasesti pe cineva chiar sa iti placa si atunci toate vin de la sine; nu se termina lumea, deci nu te lasa influentata de restul!
Spor!

| Silviu591 a răspuns:

Ce prieteni imaturi ai

oricum...care e intrebarea?

| copilu a răspuns:

Buna daca te simti bine singura stai singura nu ti fa prieten doar de gura lumi lasa i sa rada. dar daca tu ii poti numi prieteni pe cei care rad de tine... e grav.bafta

| Mada a răspuns:

Baga-i in pzdm. big grin
Fata...oh go on. Nici eu nu am avut multi prieteni si la fel ma simt mai happy' singura. Nu stiu cum de poti sta cu astfel de specineme numite 'prieteni', daca in loc sa te sustina, fac glume pe seama ta.

| zzzuperman a răspuns:

Mda cam prin asta trec si eu fara partea cu glumele pe seama mea

| JokKer a răspuns:

Dulen naiba. Tu trebuie sa decizi, desigur e bine cand ai pe cineva alaturi, dar daca te simti bine si asa si nu ai gasit perosoana draga tie nici nu te sfatuiesc sa te legi cu vreun baiat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sall, daca aia isi bat joc de tine inseamna ca nu sunt prieteni falsi. Si nu trebuie neaparat sa ai iubit doar ca sa nu-si mai bata joc aia de tine. Eu in locu tau as iesi afara doar cu cine merita ca lumea in ziua de azi e falsa asa ca nu-i mai baga in seama.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te contrazici singura draga mea. Ba te simti bine singura, ba ai dori un prieten.
Hotaraste-te!
E bine sa gasesti unul la care sa chiar ti.
Cateodata e destul de greu sa gasesti pe cineva potrivit. dar se intampla ca atunci cand te astepti mai putin sa apara cineva care sa iti starneasca interesul.
Fi indrasneata, fi optimista, nu ai nimic de pierdut!
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E sincer te inteleg perfect si eu sunt fffffff ingrijorata si n inteleg de ce nu am un prieten dar mai astept ca am numai 15 aniwinkingstiu ca Dumnezeu are ceva pus deoparte pentru mine:*pentru ca eu sunt mai buna sin nu ma multumesc cu unu care consuma ierburi si etc

| vivi14 a răspuns:

Asta. i buna laughing, trebuie sa ai prieten neaparat ca sa fi la moda? stai linistita, nu cred ca ei merita sa iti fie prietenii si in plus ce rost are sa ai un iubit pe care nu il iubesti, si doar asa ca sa fi in gasca. Draga mea eu una iti zic sa iesi in oras cu oamenii care merita nu cretinii din astea, imi cer scuze daca te deranzeaja ca vorbesc asa despre ei dar dupa ce am citit intrebarea ta asa pot sa ii numesc. si ii dau mare dreptate lui SoL. Nu guraa lumii iti da de mancare ...Ai grija scumpa mea si sa ai mare grija de tine. Te pup :*

| ciochi a răspuns:

Exact la fel ma simt si eu, dar nah, eu unu nu ma complic prea tare, ma gandesc la faptul ca mai am o luna de scoala si ma duc la facultate, prieteni si oportunitati noi. Asta ma consoleaza pe mine dar, oricum imi va fi dor de prietenii si colegii mei :X.