| anonim_4396 a întrebat:

Am avut o relatie d 2 luni...totul a fost bine la inceput dar dupa un timp prietenul meu a inceput sa se poarte altfel q mine...ma mintea, ma insela...
sh ne-am despartit...in acest timp nu prea i-am simtit lipsa...chiar uitasem d el. dar acum a venit la mine sh si-a cerut iertare, a zis ca ma iubeste sh k viata lui nu mai are rost fara mine...nu stiu c sa fac...sa-l iert sau nu?
mi-e frica sa nu faca ceva k a mai incercat...stiu ca nu mai tin la el ca la inceput...astep sfaturile voastre...mersi:*

7 răspunsuri:
auran
| auran a răspuns:

Din scrisul tau reiese ca sunteti tineri asa ca viata merge inainte - fiecare pe cararea lui este mai bine - si daca nu nutresti sentimente de iubire pentru el lasa-l in plata Domnului.

prfml
| prfml a răspuns:

A vazut prietenia ta dupa ce a pierdut-o. Nu cred ca mai merita o a doua sansa, mai ales ca nu mai ai acele sentimente ca la inceput, in felul acesta ai un motiv in plus sa cauti pe altcineva care sa te merite si sa te respecte.

Răspuns utilizator avertizat
| piticutz a răspuns:

Inima ta sigur il va ierta si veti fi iar impreuna pentru ca il iubesti. dar tine minte ceva sigur :greselile pe care le-a facut se vor repeta cand te vei satura de ele o sa ii dai liber si o sa si-l uiti. dar poti incerca

| byabb a răspuns:

Da-i o sansatongue... poate ca te bejtesmug

| raidu2004 a răspuns:

Lupul isi schimba parul dar naravul ba oricum este decizia ta ce faci si cred ca din toate rasp pe care o sa le primesti o sa iti dai seama ce trebuie sa faci

| hanry a răspuns:

Pai de ce nu faci ceti spune inima?