| Cristina1994c a întrebat:

Am avut o relatie de 2 ani si putin, de curand ne-am certat.el zice ca este serios si ca vrea sa ramanem prieteni..vorbim..am zis sa ramanem prieteni..recunosc ca am fost si eu geloasa si am partea mea de vina, vreau sa il recuceresc. :\ ce ma sfatuiti?

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ramaneti deocamdata prieteni[e si asta ceva], poate dupa un timp isi va da seama ca te iubeste si vrea sa formati din nou un cuplu

| Amelya02 a răspuns:

Cum vrei sa-ti dam sfaturi daca nu cunoastem povestea? Detaliaza

| neutrino a răspuns:

Daca spui ca el este un baiat serios, atunci nu mai ai ce face. In caz contrar, mai poti spera, oferindu-i mai mult decat ai reusit pana acum: nu cred ca s-ar supara.

| eu6andrea a răspuns:

Daca el ti-a zis ca vrea sa ramaneti prieteni e pentru ca si lui ii este greu sa renunte la tine si asa e sigur ca va mai intalniti si poate "va mai si aduceti aminte de relatie". sigur ca el se pare ca are nevoie de o pauza deci nu trebuie sa faci nimic ca in maxim 3 saptamani va reluati relatia dar trebuie sa tii cont de niste mici reguli:
1.nu il stresa cu intrebari gen:ne impacam? sau etc
2.cand te suna sa va intalniti fa-o pe ocupata(nu mereu) ba trebuie sa iesi cu fetele, ba trebuie sa faci curat etc -ca sa nu creada ca te are mereu la dispozitia lui
3.nu il intreba daca si-a gasit pe altcineva -daca motivul despartirii a fost gelozia de fiecare data cand il vei intreba de vreo asa zisa posibila iubita el isi va aduce aminte mereu motivul pentru care v-ati despartit
4.nu il cauta des, nu il stresa cu telefoanele si cand vorbesti cu el fii mai rece spune-i pe nume nu il alinta ca pe vremea cand erai in relatie
5cel mai important iesi din casa
Crede-ma ca nu o sa dureze 2 saptamani si o sa fie din nou al tau happy tine cont indiferenta atrage mereu lumea in jurul tau! sper ca te-am ajutat