| I'mPerfect(a)! a întrebat:

Am avut o relatie de 3 ani pana acum o saptamana,cand el s-a trezit ca nu ma mai iubeste, desi la inceput, cu cateva zile inainte, imi spunea ca nu stie ce simte.Pana sa imi zica astea ma acuza ca l-am inselat cu fostul,ca il ignor si asa mai departe,era gelos tot timpul,desi el era ala rece si indiferent fata de mine.
S-a schimbat mult de cand sta la ma-sa si lucreaza mult,plus ca in seara in care s-a decis sa ne despartim i-a ars o parte din casasad. Mentionez ca toate astea mi le-a spus la telefon; noi ne vedeam la o saptamana...
Am suferit foarte tare, dar am reusit sa ii las timp si sa nu-l mai sun zile bune.El n-a facut nicio miscare.

Abia acum, dupa 2 saptamani, am reusit sa il vad pentru 10 minute ca sa ramanem in relatii cat de cat "bune".
Pot sa zic ca arata naspa rau, obosit si trist.Cand a vazut cat de zambitoare eram eu a ramas putin blocat(acum 1 saptamana ma rugam de el sa se intoarca la mine), chiar a vrut sa ma sarute pe obraz dar eu n-am facut nicio miscare.Imi tot cauta privirea si l-am intrebat ce tot se uita la mine,cica:"ma uit si eu!".I-am zis ca a luat decizia cea mai buna,ca sunt foaret fericita,ca a avut dreptate,ca nu ne potrivim,nu avem nimic in comun pana la urma,dar el a zis ca nu e asta,ca nu e adevarat,doar ca,cand tragea unul celalalt n-o mai facea.

Mi-a zis ca n-are pe nimeni.I-am spus ca eu mai simt ceva.El ca nu (eu l-am tras de limba pentru ca el clar nu vroia sa o faca). Parea plictisit,trebuia sa plece.Mi-a zis ca n-a avut timp sa se gandeasca la noi, ca a avut toate problemele alea.

Eu am jucat cartea cu indiferenta, caci e clar ca nu il pot aduce langa mine prin lacrimi.Am inteles asta.

Chestia e daca o sa pot.Ca parca tot in aer m-a lasat...

Ce trebuie sa fac sa simt iar ceva?

Ps. Are 20 de ani.

6 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! explică:

Ahh,si i-am zis ca m-am facu frumoasa (era o gluma) si cica ''tu mereu ai fost frumoasa''.

Si Ce trebuie sa fac sa simta el ceva, nu eu, scuze!

| mona a răspuns:

Daca el nu mai vrea atunci nu mai vrea si din cate am citit nu e chiar baiatul potrivit pentru tine, poate e mai bine asa

| lauracraciun a răspuns:

Mda,poate ca a fost cam ocupat si necazurile din ultima vreme nu i-au mai lasat timp si pentru tine. daca ati raman in relatii bune e ok iar daca il poti ajuta cu ceva ar fi dragut sa o faci..si nu neaparat din incercarea de a fi din nou impreuna, ci pentru ca ti-a ramas prieten si totusi are necazuri...si mai ales ca a zis ca nu are pe nimeni..acum ii poti demonstra ca ii poti fi o prietena adevarata si cred ca asta e cel mai important pentru el acum.asta e cauza principala pentru care el s-a despartit de tine, iar daca o rezolvati veti putea sa va lamuriti situatia..insa cel mai bine pentru tine este sa iei in calcul si posibilitatea de a nu mai avea o relatie>big grin

| LeonardoDiCapra a răspuns:

Nu mai ai ce sa ii faci,din pacate! din momentul in care el a cedat,si a preferat sa te lase pe tine pentru probleme lui,imi vine sa cred ca nici macar nu te-a iubit!

Ti-as recomanda sa iti gasesti un alt boyfriend,sau sa te "combini" cu cineva pentru a uita de el, dar nici asta nu ar fi o solutie buna, din moment ce vei deveni si tu ca el, un sarpe cu sange rece care lasa inimi frante!

In cazuri de astea trebuie sa iti dau drumul emotiilor si sa lasi durerea sa iasa!
Crede-ma ca si eu am probleme mari in relatie, dar nu am ce face...pana la ziua decisiva voi suferi!

Asadar,incearca sa-l uiti,iar daca iti este imposibil,ajuta-l cu ceva, pana ii castigi prietenia!
Il mai poti cuceri doar daca deveniti BEST FRIENDS FOREVER, astfel incat el sa aiba in tine cea mai mare incredere, apoi te dai la el si vezi cum reactioneaza, dar asta iti va deschide ranile mai mult!

Sper sa treci si peste asta!

Succes!

| Corinnààà a răspuns:

Lasa-l in ale lui, sa isi termine toate problemele apoi el se va gandi ce vrea.

| neutrino a răspuns:

Nu poti face nimic in privinta asta. Un baiat te poate place sau nu. In cazul lui, nu prea, dar s-ar putea sa-l mai interesezi pana se linisteste si el si isi va gasi pe altcineva.