| Nextone a întrebat:

Am avut o relatie de 3 ani, plina de dezamagiri dar si de momente frumoase(in trei cuvinte: prima mea iubire si de aici cred ca se intelege)
Acum am o noua relatie de 6 luni,el este iubitor,imi vorbeste frumos,iesim impreuna, exact ce mi-am dorit.Doar ca eu nu imi pot arata iubirea asa cum o faceam cu fostul.Sunt mai rece cu el(de aici sa nu intelegeti ca foarte rece), doar ca nu mai sunt la fel de dragastoasa cum eram.Simt nevoia sa fiu mai retinuta in a-mi arata iubirea pentru el, desi tin la el.Imi este frica ca daca o sa ii arat, o sa si-o ia in cap.
El cred ca vrea sa fiu mai dragastoasa deoarece mi-a zis ca intr-o joaca( dar care a sunat pentru mine mai mult ca un repros) niste cuvinte dulci si declaratii de iubire pe care ar fi trebuit sa i le spun eu(cu alte cuvinte a zis el ce vroia sa auda de la mine)"Ca simte nevoia sa stie ca il place si pe el cineva".
Totul a fost ca o gluma prin care cred eu ca a vrut sa imi arate cum sa fiu...
Voi ce credeti? Gresesc?

Răspuns Câştigător
| SimionAlexandru a răspuns:

Buna, Tequila :-)
Am exact ce iti trebuie. Urmareste cu maxima atentie acest video, te va ajuta enorm de mult in aceasta situatie :
http://www.youtube.com/watch?v=v6bjLsQP9_E

Iubeste neconditionat. Fara teama. Nu merita sa iubesti doar daca esti iubita. Aia e comert. Nu iubire. Cand iubesti, iubeste cu toata inima. Nu doar cu jumatate. Poti sa o faci :-) Iti doresc mult succes. Daca ai nevoie de orice alt ajutor, te ajut cu mare place.
Sa ai o zi superba :-)

5 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Nu chiar deloc!
Simte ca il iubesti,dupa felul in care vorbesti cu el si te porti cu el! dar sunt persoane care nu merita sa plateasca pentru ceea ce au facut altii!
Vrea sa se simta iubit, vrea sa fie iubit de tine!
Ai putea si tu asa din cand in cand sa fi mai dragastoasa, dupa iti vei revenis, vei fi cea din totdeauna!
Daca chiar ti la el, lupta!

| mona a răspuns:

Nu toti baietii sunt la fel, eu cred ca gresesti daca nu-i impartasesti ceea ce simti pentru el dar tot odata ar trebui sa stie ca esti o fire mai sensibila care a trecut printr-o dezamagire

| blueheart a răspuns:

Hei! E normal ca atunci cand vii dupa o relatie in care ai pus suflet si ai fost dezamagita sa ai retineri acum. Incearca sa-i explici de ce te comporti asa. Eu cred ca te va intelege si va avea rabdare cu tine. Tu nu trebuie sa-i demonstrezi nimic. Trebuie sa faci ceea ce simti si daca tu crezi ca nu este inca momentul pentru a-i arata dragostea ta mai asteapta. Va veni si momentul in care vei fi pregatita sa-i arati cata iubire porti in suflet.
Timpul va decide in privinta sentimentelor tale si in privinta relatiei pe care o ai acum.
Succes! happy

| Manuellllaa a răspuns:

Fi tu insati si totul o sa vina de la sine, daca vezi ca merita si chiar te iubeste de ce sa nu``i arati si tu dragostea pe care iò porti.

In iubire e nevoie de 2 persoane, ca sa-si impartaseasca unul altuia sentimentele si poate are si el nevoie de cineva dragastosa cum spui tu.

| Robin0744 a răspuns:

E preferabil să te porţi firesc, nu să spui ceea ce se aşteaptă de la tine.