| anonimus_5404 a întrebat:

Am avut o relatie de doi ani cu un baiat de care m-am despartit din cauza mea, pentru ca simteam nevoia de o pauza pentru a fi alaturi de prietenele mele. M-am despartit de el acum doua luni, intre timp aceste prietene ale mele mi-au demonstrat de insemn pentru ele. In momentul de fata regret enorm de mult ca nu am avut minte si am renuntat la singura persoana din viata mea care ma iubea. care ma intelegea, care mi-a fost alaturi in cele mai grele momente si cu care nu ma certam niciodata. Stiu ca el m-a iubit foarte mult si eu prin aceste gesturi mi-am batut joc de el, l-am facut sa sufere si nu merita. Acum numai am curajul sa il rog sa se intoarca la mine, imi este rusine fata de el dar de abia acum imi dau seama ca fara el nu sunt om. Am incercat sa ii dau un mesaj, i-am spus ca nu l-am mai vazut si vreau doar sa stiu daca ii este bine, dar nu mi-a raspuns. Mai mult de atat nu pot sa fac pentru ca as intra in pamant de rusine pentru tot raul pe care i l-am facut, nu vreau sa il uit, nu vreau sa gasesc pe altcineva, pe el il vreau inapoi. As avea nevoie de sfat, va rog frumos...

10 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

O greseala se plateste mereu!

E clar ca el nu mai vrea sa auda de tine!
Din pacate nu cred ca mai exista cale de intoarcere daca el are putina mandrie.

Suferinta nu se uita niciodata si chiar daca va veti impaca el sigur o sa te acuze mai tarziu pentru ceea ce ai facut!

| Rukhsandra a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el happy nu poti sa te impaci cu el daca nici macar nu va vorbiti.
afla daca mai tine la tine daca te-a uitat, daca are pe cineva
vorbeste cu el intreaba-l ce face si daca te-a iubit 2 ani nu cred ca te-a uitat repede
nu lasa timpul sa treaca si daca te-a uitat si are pe cineva incearca sa cauti si tu un tip de treaba care sa te iubeasca happy
si mie mi-e dor de fostul si as face orice ca sa ma impac cu el dar poate e mai bine asa fara el
te pup si ai grija de tine

| stresu a răspuns:

Din pacate pentru tine, daca are ceva orgoliu nu cred ca va accepta. Dar tinand cont ca tu ai gresit (enorm din punctul meu de vedere), poti sa incerci. Mai mult decat sa te respinga nu are ce face, iar atunci macar vei sti ca ai incercat si nu vei ramane cu 1000 de intrebari si scenarii.
Dar ce nu pot sa inteleg e de ce ai facut tampenia asta. In viata daca prietenii te pun sa alegi intre ei si iubit, nu iti sunt prieteni deoarece nu iti vor binele, mai ales daca nu au un motiv pentru asta. Un sfat primesc, dar decizia e a mea.
Plus ca exista timp pentru toate si pentru toti oamenii importanti in viata. Cred ca el s-a simtit foarte jignit de ce ai facut, mai ales daca zici ca te iubea. Sincer, in locul lui nu as accepta impacarea, dar nu sunt el.
Oricum, daca planuiesti sa il mai lasi pentru vreun motiv pueril mai bine nu il mai cauta deloc. Dupa cum ai descris tu, merita pe cineva care sa il includa intre prioritati.

| tremuriciiuliana a răspuns:

Prietenu uneori e cel mai mare dusman a nostru, prin acest gest l-ai ranit ingrozitor, se simte jignit si umilit incearca sa il suni si spune-i ca vrei sa vorbesti cu el sau gaseste un motiv ca sa intri in discutie cu il lua de la inceput cu relatia voastra incearca sa o lungesti si cumva sa ajungeti la voi iar daca el evita acest lucru renunta deoarece el daca este razbunator tio poate intoarce bafta

| ● Ďعw a răspuns:

Nu stiu.ai ca dat-o in bara dar incearca sa treci peste rushinea asta pentru ca totusi este persoana langa care ai stat 2 ani deci il cunosti destul de bine.si incearca sai explici toata situati si cati pare foarte rau.totusi poate e foarte suparat si de aceea nu tia raspuns la mesaj.

deci incearca sa vorbesti cu el "face to face"winking

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Vezi-ţi de treabă. Nu-l meriţi nici cât negru sub unghie.
Un sfat: Fă-ţi ordine în sentimente, rămâi singură o perioadă mai lungă şi când vei găsi pe altcineva, ai grijă să nu-i faci aceleaşi lucruri!

| kiss a răspuns:

Trebuie sa te gandesti de doua ori inainte sa actionezi, trebuie sa te gandesti daca merita sau nu sa sacrifici o relatie si mai ales pentru ce.
mie mi s-a intamplat la fel ca iubitului tau. am fost parasita pentru niste " prieteni" si ca sa-ti zic drept, nici in ziua de azi nu vorbesc cu acea persoana, prea rar ne salutam. asta nu-i neaparat pentru ca-s o fire orgolioasa ci mai mult pentru ca m-a durut foarte tare.
nu vreau sa te descurajez dar o sa-ti fie greu sa-l faci sa se intoarca la tine.
daca reusesti sa vorbesti cu el, spune-i cat de rau iti pare... dar nu prin sms, spune-i in fata. este normal sa gresesti, sa te inseli in privinta prietenilor. merita sa incerci, nu lasa timpul sa treaca, oricum nu mai ai nimic de pierdut.

| madalina_9445 a răspuns:

Ce mai bine ar fi sa il suni si sa ii spui ca nu poti trai fara el si ca il iubesti. Daca si el te iubeste te va ierta...BAFRA

| anonimus_5404 explică:

Deci am ajuns la concluzia ca merit tot ce mi se intampla, pentru ca nimic nu se compara cu ceea ce a simtit el in momentul in care eu mi-am batut joc de sufletul lui, eu persoana pentru care a facut atat de multe si pentru care a renuntat la atatea. In ceea ce ma priveste pe mine platesc pentru greseala mea, nu inteleg de ce fata cu care eram prietena de 14 ani nu mi-a deschis ochii in momentul in care nu am stiut pe ce drum sa o iau. Simt nevoia sa discut cu cineva, sa plang, vreau sa demonstrez cuiva ca nu sunt genul de persoana caruia sa nu ii pese de cei din jurul ei, ca pot sa fac si lucruri bune, dar numai am cui sa ii arat asta.Cu totii aveti probleme si pentru asta va multumesc pentru timpul acordat.

| catthshshshs a răspuns:

Nu poti intoarce timpul, asa ca nu te astepta ca el sa te astepte cu bratele deschise. Mai bine inchide aceasta pagina din viata ta si continua-ti viata.