| anonim_4396 a întrebat:

Am avut sansa si am ratat-o. Unui baiat super dragut ii placea de mine dar imi era prea rusine sa ii spun ca toti prietenii mei ar fi ras. Acum m-am hotarat sa ii spun adevarul. Prietenii mei cu care stau zi de zi sunt doar fete si grupul lui de prieteni este format doar din baieti si o fata si a ales sa nu mai steie de loc cu mine.Inainte statea cu mine si eram aproape cei mai buni prieteni iar acum nici buna nu imi mai zice. Un alt motiv este ca unui prieten de al lui ii place de mine si el a zis sa steie departe de mine ca sunt "tinta" lui si acum asteapta sa fie "gasit" de mine si i-am zis lui sa ii zica aluia sa astepte mult si bine ca imi place de alt cineva.Inainte sa apara prietenii lui ne intelegeam foarte bine. Tineam unul la altu era sincer cu mine si mi-a dat nr de tel, id de mess si chiar si parola de la id iar acumas vrea sa fim prieteni din nou.
PS:ne vedem doar vara pentru ca sta in alt oras iar el trebuie sa plece in weekend acasa si a zis ca se intoarce anul care vine sad
Sunt foarte trista. Sfaturi sad broken heart

Răspuns Câştigător
| Alice_6278 a răspuns:

Poate ca doar prietenii de care ziceai tu sunt doar nisthe falsi? sa fi fost prieteni adevaratzi nu aveau sa te ia in ris. Apropo de acea fata care o sokoteai prietena ta si acum nici buna nu-ti zice la sigur e o intrusa.Nu lua nimic in serios nici chiar pe baiatul care iti zice ca esthi "tzinta" lui... el doar nu stie ce inseamna iubirea iata de ce iti zice toate acestea ca sa-ti fie teama de propriile sentimente...Nu trebuie sa fii trista din kontra fii optimista kapul sus doar tie iti place de baiatul care iti akordeaza atentzie.si faptul ca tza dat parola de la id asta inseamna ca insemni ceva pentru el.Nu uita fii sigura pe tine.important ca tzinetzi unul la celalalt asta konteaza enorm de mult.tristetzea nu exista, exista doar fericirea.tzine cont de aceasta

4 răspunsuri:
| Derye a răspuns:

Fata, tu ai pierdut. I'ai zis ca iti place de altcineva. Majoritatea baietilor sunt foarte orgoliosi si nu suporta sa fie pusi pe planul 2. L'ai pierdut.
happy
El e ceva ocazional. Nu il cunosti asa de bine, pentru ca zici ca vine doar vara. Sunteti doar amici. Sansele ca tu sa fii cu el sunt minuscule.

| TrustMe a răspuns:

Spune-i cat de rau iti pare. si ca ai facut o greseala foarte mare )chiar ai facut(. apoi intreaba-l daca vrea sa mai ramaneti prieteni. cu siguranta nu te va refuza. succes.

| pisikutza20 a răspuns:

Nu fi trista, cred ca asa trebuie sa fie, si eu multe am pe cap dar le mai pun prin buzunere

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti sa-ti faci o prietena ca mine. te iubesc