| kittythrow a întrebat:

Am avut un consult ginecologic si doctorita mea a cerut o parere si de la un coleg. Din fericire totul a fost ok la consult.
Chestia e ca la consult am spus ca nu am prieten si acum nu fac sex iar dupa ce am iesit din cabinet colegul doctor care doar m-a consultat putin m-a invitat sa iesim pe undeva.

Acum eu i-am dat numarul de telefon dar ma simt aiurea, o data ca el are cred vreo 35 de ani si eu 20 si in plus eu zic ca sunt cam clare intentiile lui tinand cont ca prima data m-a vazut dezbracata si stie ca nu am prieten...

Nu stiu cum sa fac tinand cont ca nici singura nu imi place sa stau dar si situatia asta e cam aiurea, ma gandesc sa ies totusi la un suc dar poate isi face o impresie gresita?

Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

Normal ca nu te-a invitat doar pentru suc, daca iti place de el si vrei o relatie intima, mergi, daca nu, il refuzi politicos cand o sa sune

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Onoreaza invitatia pentru a-ti da seama care sunt adevaratele lui intentii din moment ce a propus/dorit intalnirea respectiva. Nici unul dintre voi nu mai sunteti niste adolescenti lipsiti de discernamant astfel ca nu poti fi acuzata de infantilism sau teribilism. In functie de turnura discutiei vei decide in ce mod ar fi indicat sa procedezi, sa accepti sa continuati sa va mai intalniti sau sa-l refuzi intr-un mod politicos. Succes.

| kittythrow explică (pentru corbulalbrosu):

Asa cred si eu ca e cel mai ok. Ce ma face sa fiu nesigura e diferenta de varsta si poate ca o sa vrea doar sa facem sex.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru kittythrow):

Ti-as propune ca in cazul in care te vei hotara sa accepti sa onorezi invitatia sa te duci imbracata cat mai decent pentru a-i da de inteles ca esti o persoana integra/onesta iar prin discutia purtata sa-i dai de inteles ca nu esti deloc interesata sa devii o "jucarie" sexuala si nici o amanta, chiar si de lux. Este sfatul si parerea mea.

| sofisis a răspuns:

Pai, ti-a placut de el? Ai vrea sa iesi cu el?
Ca daca din start nu, vorbim degeaba.
Daca da si esti nesigura de intentiile lui, nu ai de unde sa le afli pana nu iesi si nu vezi cu ochii tai.
Diferenta nu e asa mare avand in vedere ca sunteti amandoi majori si vaccinati.

| NH4OH a răspuns:

Probabil i-a plăcut ce a văzut și dorește mai mult. Cam asta dă de înțeles după această abordare ciudată. Întâlnește-te cu el și o să-ți dai seama ce vrea cu adevărat. Dacă vrea sex ( iar tu ești de acord și dorești și tu ) atunci ok, dacă nu dorește asta și pare a fi serios, și mai bine.
Baftă! Nu ai de ce să-ți faci griji în privința ta, că nu o să decurgă întâlnirea ok, ci el, care te-a invitat într-un loc mai neobișnuit.
Fundă?

| Holy2010 a răspuns:

Si eu am patit in liceu dupa o vizita la spital dar era internist. Nu mi-a placut asa ca nu am mers la cafea. Daca iti place tipul, de ce nu...ca doar toti barbatii pana la urma dupa asta umbla. Decat un pustan mai bine un medic dar vezi sa nu fie insuratwinking