| ANa21piticMic a întrebat:

Am avut un iubit care m-a iubit foarte mult si ne-am despartit din cauza mea. Acum il vreau inapoi dar nu stiu cum sa reactionez : sa fiu interesata sau indiferenta? Am realizat ca il iubesc enorm de mult! ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Adry15 a răspuns:

Eu sunt de parere ca ar trebui sa-i spui in fata ca ti-e dor de el, bine, poate printr-un mesaj, dar incepe si tu cu: "Hei... imi cer scuze pentru ce s-a intamplat... etc." Dar nu fi prea entuziasmata, gandeste-te ca raspunsul ar putea fi si un "nu"winking

6 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

Îi spui direct că ți-e dor de el

| ANa21piticMic explică (pentru KamaSutra):

Nu pot!

| KamaSutra a răspuns (pentru ANa21piticMic):

Dacă chiar îl vrei, vei putea

| Doub a răspuns:

Vorbeşte cu el şi spune-i ce simţi.

| xulescu123 a răspuns:

Sa-ti spun o poveste, si eu am avut o iubita pe care am iubit-o pana la Dumnezeu si inapoi... si coincidenta sau nu tot Ana se numea, si tot din cauza ei ne-am despartit... eu cel putin pot sa jur ca am facut tot ce mi-a stat in putinta pentru relatia ce am avut-o. si nu am vrut sa o pierd. inca o iubesc enorm. dar vezi tu, sunt foarte dezamagit de ea si nu stiu daca o sa mai trec peste si de data asta + ca ea nu sa chinuit nici macar sa zica un "Buna" intr-o zi. dupa cativa ani de relatie.

in fine. sfatul meu e ca ar trebui sa lupti daca stii ca el e ce trebuie. daca nu stii asta. problema e la tine. nu la el. stai gandeste ce vrei de la viata, de la el, de la o viitoare relatie si atunci cand gasesti acel ceva tine cu dintii de el. ca altfel o sa ajungi sa umbli din relatie in relatie...
Daca alegi indiferenta. cu ea o sa ramai. happy
Succes!

| ANa21piticMic explică (pentru xulescu123):

Mersiii.Asa zisa ta iubita''Ana'' seamana cu mine, din motive personale (teste, teze..etc) nici nu apucam sa vb cu el, se supara si el chiar m-a iubit, acum realizez cate a facut pentru mine si imi pare rauuu...Ma cheama Anastasia dar prietenii imi zic Ana sau (Aly-Alina) porecla:cum te cheama?