| 354 a întrebat:

Am avut un prieten si am stat cu el 3 ani de zile, dupa care el nu a mai vrut sa stea cu mine pe motiv ca nu mai tine la mine, dupa care ma cautat, mi-a zis sa ne impacam iar eu am vrut. Nu vreau sa intru foarte mult in detalii, dar pot sa va spun ca in astea 3 luni cat am fost despartit ma suna imi spunea ca ma suna din plictiseala, zicea ca are prietena mintea cu faza asta numai sa ma faca pe mine sa sufar cred, in astea 3 luni el a cunoscut o fata prin telefon si vorbeste cu ea, iar eu m-am suparat pentru ca el a zis ca vrea sa o vada fata in fata., si sa iese cu ea in oras, am trecut cu vederea si peste chestia asta, acum iar s-a despartit de mine pentru o chestie prosteasca, si acum face la fel ca inainte, de exemplu aseara m-a sunat si mi-a zis ca in sfarsit a cunoscut-o pe fata aceea si ca ea s-a suparat pe el pentru ca nu i-a dat prea multa atentie, si din vorba in vorba eu l-am intreabat ca daca as fi insarcinata cu el ce ar face, si a zis ca nu am cum sa fiu insarcinata cu el pentru ca nu am facut nimic, iar eu i-am zis ca daca am fi facut, iar mi-a zis ca as face avort, da zic eu te-ai insura cu mine si a zis ca nu pentru ca eu sunt foarte visatoare. Acum intrebarea mea este, voi credeti ca ar trebui sa mai vorbesc cu el, cu toate ca imi face foarte multe chesti? eu nu prea mai suport sa se poarte asa cu mine simt ca innebunesc.

Răspuns Câştigător
| ruPfashu a răspuns:

Sunt baiat, dar imi dau si eu cu parerea. In locul tau nu as mai fi stat cu el! E de ajuns ca te-a lasat si a stat cu alta dupa care s-a intors ca un catelus inapoi sa caute alinare. Sa nu mai zic de vorbele pe care ti le-a zis, de faza cu avortul si de faza cu insuratul!
Cat despre visat, toti suntem visatori si asta e un lucru foarte bun din punctul meu de vedere! E o calitate pe care nu toti o au.
In concluzie, eu nu as mai sta cu el sincer! Nu te merita!

9 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Evita-l total.E un magar care profita de iubirea ta.

| alexutza003 a răspuns:

Stie ce esti tu pentru el? O rezerva cand alte fete ii dau cu flit sau se simte singur apeleaza la tine pentru ca stie ca tu ti la el insa el s-a plictisit de relatia voastra, nu cred ca te mai iubeste poate mai tine la tine ca deee ati fost 3 ani impreuna insa nu cred ca mai e ceva serios si vine la tine doar cand simte nevoie de afectiune iar tu ai cel mai mult de suferit aici asa ca cel mai bine rupe legatura cu el spune-i ca nu mai vrei sa ai de a face cu el asa binenteles daca si tu iti doresti asta

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Eu cred ca relatia nu prea mai are rost daca tot va certati si va impacati.ce relatie e asta? mai bine suferi acum putin si gata.el vrea doar sa te faca geloasa.fii mai indiferenta sa vezi ca va veni in limba la tine iar tu atunci ai sa-l refuzi.crede-ma mai sunt baieti.si pentru fiecare fata este un baiat care s-o iubeasca.atunci ai sa fii fericita.ppa.

| AlexandraCroft a răspuns:

Categori Nu...nu are ce cauta in viata ta
Da`l drk sunt multi baieti.nu vezi ca si-a batut joc de tine fara sa ii pese de sentimentele tale?
Dai Papucii!
bft

| Tinkerbell_5683 a răspuns:

Poate o sa iti vina greu sfatul pe care am sa ti-l dau dar din punctul meu de vedere este cel mai bun, Trebuie sa fii mai indiferenta cu el sa te faci ca nu iti pasa, cu cat ii acorzi mai putina atentie cu atat castigi mai mult pentru ca el o sa se intrebe de ce te comporti asa cu el si o sa incerce pe cat posibil sa ajunga iar la tine, iti cunoaste punctul slab si de accea iti tot spune tot ce face cu aceea fata, vrea sa te faca geloasa dar tu trebuie sa fii mai orgolioasa si sa nu cobori la nivelul lui si la jocurile pe care le face cu tine! Indiferenta este intotdeauna cea mai puternica arma!

| CASsY_6727 a răspuns:

Cred ca il iubesti altfel nu vad de ce iai acceptat atatea fi tare si nu il ma ierta pentru ca o sa se repete...i-ai dat a doaua sansa nu a stiut sa profite e ea treaba lui popici:*

| medgirl a răspuns:

Da,intr-adevar,nu cred ca ar trebui sa-l mai primesti in viata ta, din moment ce el are o atirnare atat de "serioasa"fata de tine si ceea ce simti, cat si comportamentul sau neresponsabil.Sunt de parere ca trebuie sa-l eviti, sa nu-i mai raspunzi nici la telefon, ca nu merita!

| rraluca a răspuns:

Sincera sa fiu eu nu l-as primit inapoi... cum poti tu sa accepti asa ceva? sunt asa multi baieti, incearca sa nu-i mai acorzi lui asa multa importanta si sa incerci sa cunosti si alti baieti, vrei gasi pe cineva care te va aprecia la adevarata ta valoare si te va face fericita. nu merita sa suferi din cauza acestiu baiat despre care ne-ai povestit.

| lavinia1994 a răspuns:

Eu zic sa-i nu-i mai raspunzi...si sa-l uiti.nu-i faci asa ceva unei fete si chiar dupa 3 ani. incearca sa gasesti pe altcineva. timpu' le va rezolva pe toate