| Claudiu709 a întrebat:

Am cateva intrebari pentru voi:
1.Ce reprezinta pentru voi dragostea? Dar iubirea?
2.Prin ce fapte demonstrati voi ca iubiti o persoana?
3. Daca amandoi se iubesc iar fetei ii este teama(sau rusine) sa isi marturiseasca sentimentele, ce a-ti face in locul baiatului?

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu ai proprietatea cuvintelor pe care le folosesti. Doua persoane se pot iubi numai dupa ce au o vechime de mare durata, si de multe ori nici macar atunci.

| Iubibilăă a răspuns:

Pentru mine toate reperzinta fericirea.

| EditionSex a răspuns:

Deci sa incepem cu inceptul
1)Dragostea nu reprezinta nimic altceva decat afectiunea fata de o persoana si asta consta sa o iubesti si cu bune si cu rele.Iar dragostea nu se reprezinta se traieste si se simte alaturi de persoana iubita
2)Unei persoane ai demonstrezi ca o iubesti prin vorbe dulci si sincere! Sa poti sai impartasesti cele mai mari secrete ale tale fara sa-ti fie teama ca va afla cineva.3)Daca ar iubio cu adevarat ar luao incetu cu incetul si ar incerca sa s-o faca sa aiba incredere in el.Sai spuna si el ceva care numai el stie iar asa fata va capata incredere in sine si asi va da si ea drumul sentimentelor. Sper ca te-am ajutat. Funda ^-^?