| lumylumy a întrebat:

Am ceva care nu imi da pace, sa incep, acum 4 ani jumate cand m_am cunoscut cu X mia povestit pe larg de relatile lui si ce facuse el, eu nu i_am spus nimic ca nu eveam ce, el era primul.Aseara nu stiu ce am avut, dar l_am intrebat, dp 4 ani jumate sa_mi spuna sincer de relatile lui cu cine a fost etc, el a spus ca nu conteaza ce a facut, ca acum contam noi...la insistentele mele a inceput sa povesteasca si de aseara ma gandesc intruna, mai bine nu stiam, ma deranjeaza, ma doare nu stiu am ceva! parerea voastra care este?

Răspuns Câştigător
| AldanaBlue a răspuns:

El are dreptate. E cu tine acum, ce mai conteaza trecutul? Crezi ca ai fi putut descoperi ceva util pentru relatia voastra? Iti faci singura rau daca te gandesti la viata lui cu alte fete dinaintea ta. Totusi incearca sa nu le copiezi pe vreuna dintre ele, ramai tu asa cum esti si cum te stie si el. In loc sa il intrebi despre iubiri din trecut, mai bine ati vorbi despre voi, sa va faceti planuri de vacanta... sau stiu eu. alte chestii care va poate face relatia sa creasca, nu sa o distruga.

6 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, eu zic sa lasi totul in urma, nu conteaza trecutul, conteaza doar relatia voastra si iubirea dintre voi, nu are rost sa rascolesti trecutul, important e ca esti cu el si ca va iubiti asta e cea ce conteaza cu adevarat.

mlm
| mlm a răspuns:

Parerea mea este ca ai facut foarte rau intrebandu-l, ce a fost in trecut a fost, important este ca relatia care o aveti in prezent este trainica si tu ca femeie trebuie sa o faci sa fie bine, incearca sa aplanezi lucrurile, sa faci sa fie bine pentru voi si incearca sa nu mai nascocesti trecutul, nu iti face bine nici tie nici lui, poate a suferit de pe urma acelei relatii.

| simoSTAR a răspuns:

Hei., are dreptate, acum voi contati si atat! frumoase vorbe...nu conteaza ce a facut, cu cine, cand cum. oamenii se mai schimba.totusi sunt 4 ani jumate in care daca nu ti-a dat motive de despartire, nu ar trebui sa iti pese de ce a facut.probabil esti geloasa ca ti-a vorbit de alte fete.eu zic sa nu amesteci trecutul cu prezentul si viitorul ca ai de pierdut.fiecare are un trecut, cu totii gresim, nu avem cum sa ne purtam la fel cu toata lumea

| marsy a răspuns:

Te doare pn ca tii la el mult. si esti geloasa. te confrunta gindurile.
Incearka sa nu te mai gindesti. Acum doar conteaza viitorul cum a zis si el!

| Artemiss a răspuns:

Tu trebuie sa fii matura si sa treci peste. Ce a fost a fost! Nu are sens sa mai dezgropati mortii...Conteaza prezentul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te bandajezi unde nu te doare, lucrurile astea dor sa-ti fie invatatura de minte pentru toata viata, curiozitatea nu trebuie sa invinga, incepe maturizarea, bravo.