| SperantaPierduta a întrebat:

Am citit despre asta undeva si mi s-a parut cam absurd. Masturbare reciproca (amandoi dezbracati). Nu exista penetrare si nici ejaculare in apropierrea vaginului. Insa am auzit ca exista lichidul acela de dinaintea ejacularii care apare atunci cand baiatul este excitat (si ca si de la acela fata poate ramane insarcinata). Intrebarea mea este "cum"? Fata nu trebuie sa se excite si sa fie umeda? Ca spermatozoizii sa poate "ajunge la tinta"? Daca fata nu e umeda exista vreun risc? Si exista riscuri de la acel lichid daca nu e penetrare? Multumesc anticipat pentru raspunsuri.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Spermatozoizii se pot misca foarte bine in acel lichid preejaculator, nu este nevoie ca fata sa fie umeda. Exista riscuri chiar daca nu este penetrare. Spermatozoizii sunt foarte mobili si, daca ajung pe vulva, sunt atrasi de mediul vaginal si se vor deplasa intr-acolo.

Răspuns utilizator avertizat
| A12NDRA a răspuns:

Cata filozofie,ce e asa de greu de inteles. Daca baiatul nu introduce penisul in vaginul fetei, adica nu o penetreaza, nu exista riscul de a ramane insarcinata.Decat poate daca ejaculeaza in mana si dupa aia nu se spala si ii introduce degetul, atfel nu.Ce legatura are daca fata este umeda sau nu?

Răspuns utilizator avertizat
| foca_3903 a răspuns:

Jezuz... nu are cum sa ramana insarcinata-