| Sensitive a întrebat:

Am citit pe TPU multe intrebari,unele mi-au atras atentia,si vine urmatoarea intrebare:de ce tinerii in ziua de azi,isi incep viata sexuala atat de devreme?(13, 14,15 ani)

Răspuns Câştigător
| floryynnel a răspuns:

Ca le place...majoritatea din generatia asta e,, distrusa" nu avem cum sa schimbam asta, toti vad la tv/ pc dragoste si sex, mass media spala creiere. Nu generalizez, dar daca dai drumu la tv gasesti sex si crima, iar chestia cu inceputul vietii sexuale, unii muncesc de le sar capacele, se mira cum sa stranga 1leu, iar altele intr-o noapte de sex castiga mai mult ca aia, sau unele au norocu de a da peste mosi cu bani sau iubiti cu bani... ce ai vrea de la copii din generatia asta daca asta vad la tv?

11 răspunsuri:
| Kitty a răspuns:

Asta-i generatia. Nu prea poti schimba ceva. Viata unui tanar depinde si de factorii externi si de mediul in care a trait. Sunt multe elemente care-l influenteaza sa ia o decizie ca inceperea vietii sexuale.

| mikilooooooooo a răspuns:

Au auzit ca vine apocalipsa in 2012, si au zis sa nu moara virgini.

| RB26DETT a răspuns:

Mie mi se pare o prostie pana la varsta de 18 ani, cevacare ar trebui sa se pedepseasca cu dosar penal, scoala de corectie, baaaa prostilor voi nu stiti ce faceti, scuze de limbaj.

| Felix2009 a răspuns:

Orice copil de azi este mai precoce decat cei dinaintea sa.
In plus, copiii de azi au acces la tot felul de informatii in special de pe internet, pe care le preiau.
Mai exista si dorinta de a experimenta, de a incerca... sunt curiosi sa descopere tainele iubirii

| username_3216 a răspuns:

Ca-s fraieri si nu stiu sa se distreze altfel...cred ca daca se joaca de-a mama si de-a tata au intrat in pas cu moda si cred ca internetul le da toate raspunsurile, parintii fiind de ajutor cand trebuie sa semneze ceva la scoala sau cand le dau bani
p.s. am vazut exemple si la varste ai fragede decat ai zis tu

| TRANSVERSAL a răspuns:

Pentru ca vad ca si altii au facut asta si iau drept exemplu pozitiv

| TheBirdOfTheHermes a răspuns:

Mai mult de curiozitate
Și să se dea mare.

| Sensitive explică:

Daca iti place viata, in atata lucru consta?

| eugabri a răspuns:

Pentru ca nu mai suntem in anii 60, si avem o alta minte de cat parintii nostri! O sa iti vina si tie randu

| prafdinsoare a răspuns:

Ca nu-au ce sa faca laughing