| cristy279 a întrebat:

Am cunoscut o fata si nu stiu cum sa fac sa fim impreuna! Va rog frumos raspuns, invatati-ma!

4 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

Eu zic ca important este sa-i comunici fetei respective ca esti interesat de ea si ca doresti sa-ti fie prietena.
Este necesar ca tu sa te comporti firesc, natural, asa cum faci de obicei, pentru a putea ca relatia ta, cu orice persoana, sa mearga bine.
Daca fata respectiva nu este interesata de tine, cu certitudine vei gasi o alta fata care te va place si te va aprecia la justa ta valoare. Nu trebuie sa disperi chiar si in cazul in care vei primi un raspuns negativ pentru ca, nu poti obliga pe nimeni sa-ti fie prietena.
Esti foarte tanar dupa cum imi dau seama si vei avea numeroase ocazii de a vedea multe fete si vor putea sa-ti placa si altele, daca aceasta pe care acum ai vazut-o nu este interesata de tine.
Ca sa incepi o discutie cu acea fata, este bine sa gasesti o ocazie potrivita cand o poti intreba daca este de acord sa va intalniti, sa mergeti impreuna la o plimbare, ori la vreun film, expozitie, etc si daca raspunsul este afirmativ inseamna ca si tu o interesezi pe fata respectiva. Trebuie sa vorbesti frumos, sa fii politicos si sa nu uiti ca si ea este om ca si tine si ca ati putea avea aceleasi preferinte, hobiuri ori zona de interese si veti putea comunica in aceste domenii in care ambii sunteti interesati.
Mult succes si multa sanatate.

| rrrrrrrrrrrrrrrrrr a răspuns:

Ii duci o floare si-i spui ce ai pe suflet,"vreau daca si tu vrei sa fim prieteni"indiferent de raspuns ii lasi floarea!

| flysky a răspuns:

Chestiile astea nu se invata, astea vin de la sine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spuney vorbe frumoase de genul:esti frumoasa; daca as fi casatorit as renunta la ea pentru tine; as face orice pentru tine... O! Si petrece cat may mult timp in preajma ei, dar mai important foloseste-ti un prieten comun cu ea ca sa afli daca si ea te place