| anonim_4396 a întrebat:

Am cunoscut o persoana in trecut.Sa spun ca a fost in cel mai ciudat mod posibil, poate si asta m-a facut sa ma indragostesc de el nebuneste. Am stat un timp impreuna, destul de scurt, insuficent as spune. Dupa care, el a luat decizia de a pleca intr-un alt oras, pentru a lucra acolo, si a avea un trai mai bun. A plecat pentru un timp indeterminat. Eu am acceptat ideea, l-am sustinut, ii vroiam binele, deoarece il iubeam. Timpul a tot trecut, el era departe, si am luat amandoi decizia de a ne desparti, deoarece o relatie la distanta nu avea nici un sens. Dar eu am trait tot timpul cu speranta ca in ziua in care se va intoarce vom fi din nou impreuna, asta nu s-a intamplat. El s-a intors, dar nu a mai fost niciodata aceeasi persoana. Si in zi de azi ne mai intalnim, dar pentru un singur lucru happy Ma suna constant, nu vrea sa fie cu mine, are pe altcineva, dar nici fara mine nu poate sa stea. El e o persoane foare imprevizibila, ma rog, nu era asa. Nu stiu niciodata la ce sa ma astept de la el, m-am obisnuit cu asta. Ceea ce nu inteleg este de ce ma tot cauta, daca pe cealalta parte mi-a spus sa merg inainte cu viata mea. L-am iubit foarte mult, acum nu-l mai iubesc, dar inca a ramas acel ceva care ma afecteaza! Ceea ce mi-a rapit foarte multe nopti, a fost schimbarea lui radicala. Scuza lui? Ca viata l-a schimbat! De ce se schimba oamenii asa brusc?

Răspuns Câştigător
soothe
| soothe a răspuns:

Iti pastreaza o amintire foarte placuta si il multumesti fizic. In rest nu mai este nimic. Pacat ca si prietenia s-a cam dus.
Sa iti raspund insa la intrebare. Toate se schimba iar in ceea ce-l priveste pe el, ai contribuit si tu la asta. Femeia daca vrea sa pastreze barbatul, sta langa el! Cum se spunea pe vremuri, sta cu ochiul pe el ca pe butelie!

1 răspuns:
| CHILIPIR a răspuns:

Daca el s-a schimbat atat de vizibil si pe tine te deranjeaza ar trebui sa-i spui. Nu poti sa tolerezi asa ceva la infinit. Spui ca te cauta pentru un singur lucru, dar daca tu nu i-ai mai da "lucrul" acela el ce-ar face? Pune-l sa aleaga...nu poti sa fii a 2...sau la indemana lui doar cand isi aduce aminte. Vrei mai mult de atat. Daca intr-o relatie ai mai mult de suferit renunta pentru binele tau!