| Andreeaa20 a întrebat:

Am cunoscut un om din Marea Britanie dar ideea este că nu ne potrivim la caracter.
Atunci cand îi spun ceva e contra mea adica tocmai opusul meu. Eu in general ma ințeleg bine cu lumea.
Nu inteleg de ce nu ne potrivim.
E posibil sa nu ne intelegem pentru ca suntem din țări diferite? Aveți cunoştinte din Marea Britanie? Cum vă intelegeți cu ei?

10 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Nu cred ca are legatura cu tara...pur si simplu nu va potriviti. Putea sa fie si din Romania si sa nu va intelegeti.

| darrio2007 a răspuns:

Probabil a mai avut de a face cu persoane ca tine si acum este in stand-by. Nu poti sa il manevrezi, cred ca asta este dilema ta.

| cuvant a răspuns:

Buna Andreea,
Locuiesc in UK si sa stii ca barbatii sunt destui de dificili in special din cauza culturii.
De multe ori modul de a privi viata e diferit de cum vedem noi in Romania.
Posibil sa nu poti avea discutii foarte serioase cu el sau poate vor fi uneori superficiale.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Pana nu faci sex cu el nu stii daca va potriviti sau nu

| Violleta2022 a răspuns:

Diferenta de varsta, educatie, mentalitate, avere, mediu unde traieste samd.
Ce fel de relatie ai tu cu acest barbat?

Eu lucrez cu englezoi si mai toate natiile pamantului de peste 30 de ani si sunt ok. Atata vreme cat ii respecti, te respecta.
Nu s-a intrat niciodata in polemici, avansuri sexuale ori apropouri de orice natura, deci nu ne-am contrazis niciodata. dar ma repet, a fost o relatie de servici, nu de prieteni, sau sexuala.

| mihai69 a răspuns:

Englezii sunt caractere aparte. Am interacționat cu câțiva, am și fost acolo vreo două săptămâni - cred că insulele lor sunt de vină...
Nu degeaba au ieșit ei din UE.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am cunostinte in Marea Britanie. Aveam acum 12 ani o cunostiinta in SUA, il cunoscusem pe hi5 cand aveam cont. Era un tip in varsta, nu stiu daca mai traieste. Era un tip blând si amuzant. Locuia singur si avea cateva pisicute happy

Nepotrivirea intre doua persoane nu vine din faptul ca sunt din tari diferite, ci vine din faptul ca cei 2 sunt firi opuse, incompatibile, cum ar fi apa si focul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu i de tine

| KR0N5TADT a răspuns:

Nu contează țara. Cineva e prost în cazul de față.

| danieltulcea84 a răspuns:

Da,au sângele rece și mintea scurtă și nu se potrivește cu sângele fierbinte și inteligenta ta de româncă. Una e mentalitatea balcanică și omul, alta e mentalitatea celor din Anglia. ORI, unul din voi e mai deștept, decât prevede legea în Marea Britanie!