| DarkGirl a întrebat:

Am deja 5 zile de intarziere a menstruatiei, am baut vin rosu, ceai de coada soricelului, am facut baie fierbinte si am luat si pastile duphaston, si tot nu-mi vine, e posibil sa fiu insarcinata daca am folosit prezervativ mereu? sunt f ingrijorata, nu stiu cand sa-mi fac test ca am avut contacte mereu crying

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Atunci fa-ti test in a opta zi de intarziere a menstruatiei. Nu mai face toate prostiile, fiindca o sa-ti produci probleme mari. Daca esti insarcinata, Duphastonul i-a facut bine bebelusului, l-a fixat mai bine in uter. Dar daca nu esti si menstra nu apare in primele 4 zile de la intreruperea Duphastonului, ai o belea mare si trebuie sa te internezi pentru investigatii.

| elena a răspuns:

Si daca s-a spart prezervativul?
Gluma...

| meLyssa_9110 a răspuns:

Nu te agita. poate e doar o simpla dereglare, in plus nu trebuie sa-ti vina la data fixa. mai asteapta putin si nu te mai gandiwinking