| elelov a întrebat:

Am devenit depresiva din cauza lui D. Cand incep sa plang din cauza lui nu ma mai pot opri si fac crize. mama zice ca sunt depresiva si ca ar trebui sa merg la doctor. D. ma innebuneste. Nu pot fara el si nici nu vreau. Ce sa fac? sa stau sa sufar sau saimi iau inima in dinti si sa renunt la el? dar eu nu mai am prietene/prieteni pentru ca m-am departat de ei.

3 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Se pare ca tu nu gandesti logic. Tu ce crezi ca ti-as sugera? Sa stai si sa plangi dupa el? Evident ca nu! Un baiat care te face sa plangi, nu merita. Trebuie sa te departezi de el. Si daca te mai cauta, sa nu mai accepti, sa-l ignori. Nu doctorul e solutia pentru tine, pentru ca nu exista medicament pentru suflet. Cred ca ar trebui sa discuti cu un psiholog despre asta. El e singurul care te poate ajuta sa treci mai usor peste depresie. O sa-ti fie de folos, crede-ma!

| ignore a răspuns:

Ai facut f raw ca ai te-ai indepartat de prieteni.pun pariu ca cativa din pr tai inca mai tin l tine si le e dor de tine vb cu ei cerele scuze si explica-le prin ce treci ca sa te ierte spune-le de crize si astea ei o sa et ajute sa treci peste.ar trebui sa pereci si mai mult timp cu mama ta pentru ca ea esti SINGURA care te iubeste cu adevarat neconditionat, ia-ti ceva un catelus o pisicuta hamster care sa te faca fericita du-te l tara la bunici departe de problema pe care le ai. asculta muzicaa care sa te ridike sa iti dea incredere putere fa ce iti place si vei invata din nou sa zambesti.

| Keyo a răspuns:

Pai de ce ai devenit depresiva, din ce motiv? Pentruca v-ati despartit sau pentru ca te ignora? Povestestemi istoria ta, trebuie sa stiu de ca te simti atit de oribil sad. Apoi voi incerca sa creez un rapsun cit mai corectwinking Promit :*