| atosatos a întrebat:

Am dezvirginat o prietena de doua zile si o doare rau sub burta. Din ce cauza?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In timpul dezvirginarii muschii circulari ai vaginului sunt supusi ritmic in momentul fiecarei penetrari la alungiri extreme si acest lucru se va induce in muschii respectivi o asa numita febra musculara. Durerea astfel acumulata se elibereaza in zilele urmatoare si aproape sigur ca durerea care radiaza in acest moment, reprezinta de fapt acea durerea acumulata in muschii vaginului si este simtita acum in partea inferioara a abdomenului Se stie precis ca in timpul dezvirginarii se acumuleaza o anumita cantitate de febra musculara si de asemenea ca aceasta durerea se elibereaza treptat pe parcursul a mai multor zile. Din acest motiv se recomanda incetarea oricarei activitati sexuale pana in momentul disparitiei complete a durerii si disconfortului resimtit. In nici un caz sa nu asociati durerea resimtita cu existenta unei sarcini ipotetice/posibile sau a existentei unei alte afectiuni de natura medicala, deoarece este imposibila atat existenta unei sarcini cat si aparitia unor simptome de sarcina in acest moment. Durerea va dispare in cateva zile, fiind nevoie doar de odihna si nimic mai mult. Multa sanatate.

2 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Durerile pe cre le are prietena ta sunt din cauza febrei musculare care a aparut dupa actul sexual.

| Oaky98 a răspuns:

Nu te ingrijora, nu are nimic, iar acele dureri pe carele are prietena ta sunt din cauza febrei musculare care a aparut dupa actul sexual.