| Laurishkutza a întrebat:

Am din nou problemute...Zau! Deci in clasa e un baiat de care-mi place insa e ingrozitor de timid.Se uita uneori insistent la mine si apoi intoarce imediat capul. Intr-un timp vorbea mereu cu mine apoi din senin vorbeste cu toti numai cu mine nu. Acum mai scoate cate o vorba de-abia rostita si sincer pare incordat si speriat, rigid, parca explodeaza. Sta mereu cu o alta fata destul de uratica si tocilara despre care a zis unei alte fete ca e cea mai nasola. De fapt i-a zis prietenei mele cele mai bune ca el punea note la fete si mie mi-a dat 1, ca la toate. La altele a dat ----1 si asa mai departe insa nu cred ca un baiat i-ar spune prietenei mele cele imi bune ca e indragostit de mine. Ce credeti deci? Ignoratul si privitul...Are sens sa mai continui daca el nu va face primul pas?

Răspuns Câştigător
| Solothar a răspuns:

Cred ca te place mai mult decat crezi, insa ii e greu sa actioneze(de' doar ai zis ca-i timid).

4 răspunsuri:
| BlackHorse a răspuns:

Roaga-l sa te ajute, iar dupa ce te ajuta da-i un pupic pe obraz si vezi cum reactioneaza. In functie de asta puteti avansa, sau poti afla daca chiar te place sau are un comportament ciudat. Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cum i timid daca vb si sta cu fetele si le zica ce note le-a dat. Mie mi se pare ca i un nesimtit cu notele alea ale lui, nu poti sa dai numa asa... si... daca tie ti-a dat 1 (banuiesc dintre 1-10) adica eu l-as lasa in pace cu tampenile lui. happy

| Th3eo a răspuns:

Te place cu siguranta. Daca il placi si tu ar trebui sa faci primul pas daca el este timid sau roaga pe cineva sa ii zica asta. :d