| PeanutsAdri a întrebat:

Am facut 4 avorturi in 2011. Primele doua prin aspiratie si celelalte au fost spontane! Inca de la primul avort am avut dureri in timpul actului sexual. Dar acum parca s-au amplificat! Nu stiu ce sa fac sa scap de dureri! Ma gandesc ca poate a mai trecut cineva prin ce am trecut eu si ma poate ajuta...

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Patru avorturi intr-un singur an sunt dramatice pentru organismul unei femei.
Trebuie sa te internezi intr-un serviciu de ginecologie mare, intr-un spital universitar (Bucuresti, Iasi, Cluj, Timisoara, Targu-Mures) si sa faci investigatii amanuntite (inclusiv chiuretaj biotic de endometru, culturi repetate din colul uterin, ecografii, etc). In acest timp ia o scurta pauza din activitatea sexuala (macar 4 luni).

| AdelixA a răspuns:

Nu mai fa sex. Logic.O perioada de timp...

| ionuutzuu a răspuns:

Daca te **** ca nemancata asa ti se intampla...

| Roo a răspuns:

Sfatul meu e sa incetezi sa mai faci sex o buna perioada de timp.corpul tau are nevoie sa se refaca.

| bogdy_7709 a răspuns:

Foloseste prezervativu

| xBaIaTuNiKaTx a răspuns:

Bai frate...sa zicem ca ai gresit o data.dar de 4 ori? Doamnee ce vremuri...

| valy311 a răspuns:

Lasa-mi id tau si o sa-ti explic pe messtongue

| PeanutsAdri explică (pentru valy311):

Extraordinar! laughing Sunt maritata ma baiatule! Nu prea ai ce sa imi explici pe messwinking

| valy311 a răspuns (pentru PeanutsAdri):

Ceti mai place pulaa