| florinucata a întrebat:

Am facut dragoste cu prietenul meu iar el s-a excitat. A bagat-o odata dar numai capul iar dupa aceea i-am zis sa isi puna prezervativul si si l-a pus... ar exista sanse sa fiu insarcinata?

Răspuns Câştigător
| stefaniaforever a răspuns:

În mod normal, dovedit practic și teoretic, femeia rămâne însărcinată prin contact sexual neprotejat cu finalizare în vaginul acesteia. Totuși, orice "activitate" erotica neprotejata poate ridica un risc de sarcina. Riscul în ceea ce te privește este mic, dar este. Dacă nu și-a dat drumul in tine nu ai cum sa ramai însărcinată. Cel mai bine ar fi de acum încolo sa va protejați la timp. Nu uita ca lichid pre-ejaculator exista și pe capul penisului și conține spermatozoizi. Cel mai sigur așteaptă sa iti vina menstruația, iar dacă întârzie nu strica sa faci un test de sarcina. Multă sănătate!

9 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Da, citeste aici de ce:

http://healthyliving.msn.com/......regnancy-1

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Altă expertălaughingrolling on the floor

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mari sanse deoarece pe capul plii există lichidul preejaculator care intrind in contact cu your little bird, te lasă grea.

| Alcyon a răspuns:

Riscul e mic, dar totusi... exista. Baietii elimina cand sunt excitati, un lichid incolor ce poate contine spermatozoizi. Acum, depinde si de tine. Daca nu erai in perioada fertila, riscul e minim.

| vocea a răspuns:

Daca nu a ejaculat in tine nu ai cum sa ramai insarcinata

| NameHarris a răspuns:

Sunt sansewinking

Răspuns utilizator avertizat
| nustiumatematica a răspuns:

A ejaculat prima data
daca nu nu esti

| florinucata explică (pentru nustiumatematica):

Nu a ejaculat prima data