| APOSTOLVIVIANA a întrebat:

Am facut ieri un test de sarcina dupa 12 saptamani de la contact.Era de la barza si a iesit ca celalte negativ. Dar parca era diferit era mai ingust. A influentat cu ceva rezultatu daca am pus urina intr-un recipient mai mare si apoi am introdus pana la maxim? Adica este posibil sa nu fi fost de ajuns hormon ca sa detecteze?

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu conteaza in cata urina introduci testul. Logic, concentratia hormonului este aceeasi in toata urina.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Hormonul sarcinii apare după prima săptămână de sarcină, în cazul tău nu văd unde este sarcina!
Este suficient 10-15 picături de urină.
Pa, pa.