| Catalina_8352 a întrebat:

Am facut nu demult cunostinta cu un baieta dragut, imi place...insa nu il pot uitat pe fostul meu prieten, il mai iubesc, din cauza asta acum sufara Stas, actualul meu prieten. El suporta asta insa eu vreau cumva sa scap de toate amintirile ce tin de Cristian(fostul Ajutati-ma va rog!

3 răspunsuri:
| ATHOS a răspuns:

Catalinuta draga!

Uita-te in trecut pentru a invata din el, traieste in prezent si construieste un viitor asa cum ti-l doresti! Vei vedea ca va fi bine!
Bafta!

| costi a răspuns:

Iti propun sa iesim la o cafea: rezolvi ambele probleme il uiti si pe Stas, si pe Cristian, si nimeni nu se mai supara, ba chiar vom fi toti multumiti

| florycik_3044 a răspuns:

Nu te mai gandi la ex-ul, acorda-i atentie actualului, el nu are nici o vina.Crede-ma ca o sa il uiti la un moment dat, in sitatia ta am fost si eu, m-am despartit de un baiat pe care il iubeam enorm, dar eram obligata sa il vad zilnic, fiind colegi de serviciu, am crezut ca nu o sa mi-l scot din suflet niciodata. pana am intalnit un ult baiat la care am inceput sa tin, desi pe fostul il vad in continuare in fiecare zi nu mai simt nimic pentru el, parca nu as fi tinut niciodata la el, Cand il vad nu mai trezeste nimic in sufletul meu. Orice se poate uita, crede-ma, o sa te convingi singura, dar pentru asta e nevoie de timp