| AndreeaRoxanaBZ a întrebat:

Am facut-o neprotejat cu iubitul meu.Ieri.Nu a ejaculat deloc, doar ca-mi fac griji. A durat vreo 2-3 minute dupa ne-am oprit.Problema e ca mi-am calculat zilele fertile si pana azi gen eram in perioada fertila. Prietenele imi spun ca nu e asa usor sa raman insarcinata, dar mi-e teama, e posibil?

9 răspunsuri:
| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Daca nu a ejaculat deloc nu este posibil sa ramai insarcinata, dar daca vrei sa nu mai ai nicio grija ia o pastila de a doua zi.

| MMadalina a răspuns:

Da. Sunt putine sanse sa ramani insarcinata, dar exista. Data viitoare sa folosesti prezervativ. Pana atunci recomandat ar fi sa consulti un medic ginecolog.

Bafta!

| Lia09 a răspuns:

Daca nu a ejaculat, riscurile nu sunt asa mari, dar exista! Daca erai in perioada fertila, e cam nasoala treaba.
Faza cu cat de usor ramai insarcinata, variaza de la fata la fata. Sunt unele saracele care raman si de la cea mai mica cantitate de sperma. Asta depinde de fiecare.
Nu stiu ce sa zic in privinta pilulei de a doua zi, fiindca e o bomba hormonala, ce nu face prea bine organismului. Daca stii ca nu ai mai luat pilula in ultimile 6 luni (minim), si daca vrei sa fii sigura ca n-ai parte de surprize, o poti lua. Tu decizi!
Data viitoare ai grija!

| drhotzu a răspuns:

Fii atenta:
vorbeam cu cineva ieri si era o problema referitoare la sexul protejat...
discutia era ceva de genul:
el: nu inteleg cum reusesc proastele astea sa ramana gravide, exista prezervative.
eu: exista si carti dar cati tineri mai citesc!

tu de ce nu citesti?

| Crisu a răspuns:

Ia pastila de a 2-a zi, si fa un test de sarcina dupa 7 zile. happy

| Maream a răspuns:

Ba da cum ***, voi va f#teti asa pe bani marunti, nu realizati ca sunt riscuri, sunt prezervative la buticuri cu 50 de bani, daca nu stiti sa faceti sex, daca nu aveti bani ori nu mai faceti ori sa aveti 23921 de copii.

| Amelya02 a răspuns:

De ce n-ai pus intrebari dinainte sa faci?

| answer a răspuns:

Daca lor nu li s-a intamplat, nu inseamna ca tie nu ti se poate intampla. Oricum, nu vreau sa se inteleaga ca te judec, dar era totusi saptamana mare. Macar saptamana asta va puteati si voi abtine.

| Killaritza a răspuns:

Nu e posibil dar trebuie sa ai grija data viitoare fiti mai atenti